| >...< a întrebat:

Este adevarat ca, daca in timp c intretii relatii sexuale si te exciti adica te uzi...sunt sanse mici de a avea o infectie sau kear deloc?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Excitatia nu are absolut nici o legatura cu riscul de infectie. Riscul este absolut egal, fie cate uzi, fie ca nu.

| monyk a răspuns:

Buna, nu e adevarat. Poti avea infectie fie ca te uzi si te exiciti, fie ca nu, daca ai o infectie si ai contact sexual neprotejat, partenerul ia si el infectia, daca e o infectie care se poate transmite sexual; sau daca el are vreo infectie, atata timp cat nu te protejezi cu prezervativ, poti lua infectia, nu are legatura cu excitarea, sau cu umezeala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este adevărat că poți lua o boală cu transmitere sexuală dacă nu te protejezi cu prezervativ nu că te exciții și te lubrefiezi natural (te uzi).
Câți ani ai? Cine te minte te minte frumos!
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Nu cred in aceasta teorie. Poti avea o infectie in organism si nici sa nu ai semne prea mari.

| tyana a răspuns:

Nu are nici-o legatura gradul de excitatie cu infectarea cu boli cu transmitere sexuala. Daca nu ai facut sex protejat(cu prezervativ)te poti infecta in proportie de 100%.

Janina
| Janina a răspuns:

Citesc si ma mir

| nykgio a răspuns:

Da. te minte frumos laughing

| onesdan52 a răspuns:

Mai mult ca sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatia pe care o detii, este total eronata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe undeva pe acolo ai dreptate.Acel lichid pe care il secreta vaginul si care este eliberat continuu si nu doar atunci cand te exciti(sau cel putin asa ar trebui) are rolul de a proteja mucoasa, deci ferindu-te de infectii.