| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca un baiat nu are mult timp contact sexual are semnale ca: nervozitate excesiva, uneori inexplicabila, are stresuri ca stare permanenta etc? ..si e clar ca daca vrea repede gaseste partenera atunci la moment,dar daca ar trebui sa mai rabde din motivul ca e peste hotare si are prietena care il asteapta, va deveni si mai nervos nu din cauza asteptarii? e adevarat asta sau sunt doar niste pareri? as dori in special raspunsurile baetilor deja cu experienta happy mersy mult :*(Funda)!

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

E adv. Daca nu face are sindromele spuse in intrebarea ta, noi barbatii avem nevoie de sex mai mult ca femeile, asa este structura noastra, si sa stii ca un barbat daca inseala o femeie facand sexu cu alta pentru ca este plecat departe de mult timp nu o face pentru ca nu tie la prietena/iubita/sotia lui ci pentru ca are nevoie pur si simplu, masturbarea de la o varsta nu mai este suficienta...
Trebuie intelesis si babratii, acum nu sunt de acord sa faci sex cu alta femeie daca tu ai posibilitatea de a o face cu femeia cu care ai o relatie deja, chiar daca trebuie sa astepte unpic, dar daca timpul e mare... trebuie inteles, femeile nu au asa mare nevoie, se pot abtine mult mai mult decat barbatii...
Sper ca ai inteles ce am vrut sa azic si Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Cei care nu se pot controla, da se poate sa le urce hormonii la cap

| ioanadanny a răspuns:

I se umfla oualele laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu de asta inseala barbatii, asta e doar o scuza daca asta vroiai sa afli.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da simplu hormoni ne contoleaza organismul dar programarea genetica care o avem in urma evolutiei ne obliga sa avem relatii sexuale asta nu doar pentru barbatii si pentru femeii e la fel multe au ajuns la nebunii nu e o boala dar poate sa te inebuneaca asta si pentru ca cand facem sex creierul elibereaza endrofine = placere =orgasm, bine baietii se descarca prin masturbare la femeii e problema ca are nevoie si de sentimente, bine nu va inebuni fi fara griji se poate descarca prin masturbare

| RAY a răspuns:

Http://sanatate.acasa.ro/......49506.html

abstinenta-sexuala inseamna sa nu te masturbezi/sex deloc

| AtAkUs a răspuns:

Sunt unii disperati sa faca adica uite daca ar auzii ca toti prietenii lui au facut si el nu inebuneste