| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca dragostea, daca este intretinuta, poate dura "pana la adanci batraneti"?
Eu una zic ca da. kiss

15 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Asa este poate dura pana la adancii batranetii, si pasiunea poate rezista daca nu intervine rutinawinking

| angella1972 a răspuns:

Nu, nu cred. dar se poate sa se termine iubirea, si sa ramana o minunata prietenie, un sentiment de dependenta a unuia fata de celalalt, respect si pretuire.

| Liada a răspuns:

Sigur...sunt de parerea ca da.....principal sa nu te plictisesti in relatie...si fiecare zi sa fie ca una din o noua pagina a noiei povesti de dragoste

| www a răspuns:

Nu cred.

| nimeni_3927 a răspuns:

In dragostea asta nu trebuie sa fie neaparat intretinuta...ci depinde de peresoane... eu unul abia am 1 an cu iubita mea si as vrea sa dau timpul cu cativa ani inainte sa stau cu ea, sa o tin in brate seara de seara si etc...deci daca 2 persoane se iubesc cu adevarat normal ca aceasta dragoste va tine pana la sfarsitul vietii, sunt foarte sigur de asta... oricum iti urez succes

bye

| marioBARCELONA a răspuns:

As fi interesat sa stiu ce varsta ai...as mai fi interesat sa stiu daca ai simtit pana acum adevarata dragoste.
Specialistii sustin ca atractia fizica dureaza aproximativ 5 ani dupa care intre parteneri ramane respectul, bunul simt si restul...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea dureaza putin, pe urma ramane doar prietenia si respectul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alina, chiar crezi?
Wow, Doamne, daca as putea sa ma lipsesc de mancare, ne nevoile fizice, as sta toata viata in pat si l-as tine in brate si as striga in gura mare ca il iubesc si l-as saruta incontinuu si i-as simti fiecare particica a corpului lipita de-a mea si nu i-as mai da drumul in veci si as vrea sa fim nemuritori sa putem sa traim asa o vesnicie big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vi se pare ca exagerez, dar...imi bubuie capul doar cand ma gandesc la el.Acum doarme ca un ingeras :X, in pat.
Cat mai curand ma duc si eu langa el sa ne incalzim big grin.
Am doar 16 ani.Si orice ati zice nu voi considera niciodata gresit ceea ce am facut vreodata impreuna, sau ca sunt prea tanara.Am gasit adevarata dragoste si nimeni, niciodata nu imi va schimba parerea happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne... Povestesteste-i hamsterului,,...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care hamster, harciog?
Nu crezi ca esti cam nesimtit? Daca nu ai un raspuns adecvat pentru intrebarea mea, nu ma raspunde!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea fara periuta este nula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bent, deci jur, esti minunat si rad copios la fazele cu periuta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Babypink e un hamster cam mic ce-i drept care ar putea sa creada.La experienta unora, imi pare rau, dar tot asa imi vine sa spun...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu zic, ca da. acum. da inca nu santem batrani...batrani.daca se schimba ceva in timp...revin.