| Superior a întrebat:

Este adevarat ca dupa ce vine un copil, femeia devine plictisitoare, statica (lenesa) si sare repede la cearta pe motive de nimic? Adica, isi pierde orice chef sau curiozitate despre viata si se dedica strict copilului (face economie ca naiba ca sa-i lase mostenire, se desparte de barbat pentru ca nu mai are timp de el, etc)?
Daca da, de ce? De ce nu poate fi un cuplu fericit si activ simultan cu cresterea copilului? Eu m-as blestema sa stiu ca din cauza mea parintii mei nu au mai fost fericiti impreuna.

Răspuns Câştigător
| Hayabuzza a răspuns:

Femeia trebuie sa ajunga doar la cratita.

16 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Fiecare este diferit si se manifesta in felul lui. Doar o femeie cu probleme ar face lucrurile de mai sus. Nu toate femeile uita sa fie femei după ce devin mame.
Multe cupluri sunt fericite si active cu creșterea copilului, doar la cele unde nu a fost o conexiune puternica si mai ales comunicare apar probleme, multe cupluri nu discuta cu adevarat despre responsabilitatea uriașă de a avea un copil, ci se lasă dominați de sentimente si gata, decid sa îl aibă, fără sa discute si sa hotărască ce metode de parenting ar aplica, care sunt fricile lor, ce i-ar ajuta, ce le-ar face mai bine si tot așa.
Iar copilul nu are nicio vina ca a apărut pe lume, dacă tu te-ai simți vinovat de ruptura dintre părinții tai, ai 0 motive sa faci acest lucru. Vina a fost a lor.
Multe cupluri scârțâie cu anii si tot aleg sa se reproducă crezând ca asta ii va,, întregi" sau ii va apropia, ceea ce este total gresit.
Exista iubire, exista familii fericite, nu te lasă descurajat de nu știu ce povesti.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca scopul lor e sa se marite si sa faca copil, pana la pasul ala ele pupa picioarele barbatului si ii fac pe plac ca sa le ceara, dupa aia dupa ce si-au indeplinit scopul de a fi maritate si cu copil gata nu le mai intereseaza barbatul

| Superior explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Deci conform acestei logici, putem deduce faptul ca femeile nu sunt oameni fiindca deoarece de fapt sunt nimic mai mult decat niste roboti setati pe inmultirea speciei, neavand o vointa proprie, un scop propriu si o satisfactie pentru viata?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Superior):

Au un scop, acela de a fi cerute in casatorie

| BIoody a răspuns (pentru Superior):

Morrr laughing)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu toate sunt asa, depinde de femeie, la fel cum nu toate după ce nasc nu se mai îngrijesc se îngrasa mult, totul depinde de ea, faptul ca devine plictisitoare, leneșă cum zici tu se datoreaza depresiei de după nastere, ar avea nevoie de un psiholog sa o ajute, depresia este o boală gravă, ne tratata distruge persoana si in multe situatii din cauza depresiei se ajunge la sinucidere.

| ania a răspuns:

Nu, noi avem 7 cooii si ne intelegem foarte bine

| Sofer a răspuns:

Asa se întâmplă când apar copiii.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
De obicei, nu.
Asta nu înseamnă că unele femei nu se pot manifesta așa.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

Ar fi groaznic dacă ar fi adevărat așa ceva

| CristianPetre2002 a răspuns:

Nu toate femeile sunt la fel

| notimetolive a răspuns:

Nu

| House465 a răspuns:

Nu toate femeile au starile astea dupa nastere crede-ma...
Daca asa s-a intamplat la tine inseamna ca esti ghinionist

| Superior explică (pentru House465):

Nuuu, doamne fereste.
Inca sunt tanar si ma gandesc serios daca vreau asa ceva sau raman haiduc.