| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca prin operatia de circumcizie penisul va fi mai mare cu 1-2 cm, iar partenera va fi mult mai usor de satisfacut?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU este adevarat, ba din contra este absolut FALSA/ERONATA aceasta impresie, sau presupunere ori informtie sau orice ar fi. In plus glandul (capul) penisului circumcis isi pierde aproape complet/total sensibilitatea ceea ce reduce si excitatia intr-o foarte mare masura astfel ca dispare placerea, satisfactia deoarece penisul respective devine un simplu madular ''inert'' si aproape...''mort''. big grin Sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat! Penisul nu creste peste noapte, dupa circumcizie!
Circumcizia nu inseamna operatie de marire a penisului, ci de taiere imprejur a pielitei, care nu permite decalotarea completa a penisului. Uneori se practica doar o incizie, pentru a se elibera glandul existent.

Cat priveste satisfactia partenerei, tine intotdeauna de tehnica barbatului.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este adevarat ca se mareste dar la varste de peste 10 ani aceasta operatie provoaca foarte multa durere si are foarte multe efecte adverse, am tot auzit peste tot barbati care se plang de dureri mari dupa circumcizie, de aceea circumcizia este recomandata a se face cand suntem bebelusi, de fapt este si o practica prin unele tari asiatice de circumcizie a bebelusilor.

| Emma30555 a răspuns:

Despre mărime nu cred. Și din ce am auzit de la alte persoane băieții circumcisi sunt mai sensibili adică rezista mult mai puțin în timpul actului.

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Sa nu indraznesti taratura ce esti