| Laviniarusu59 a întrebat:

Este adevarat ca reprosurile la nesfarsit..racesc relatia in cuplu? Dar cum fac s-o readuc la viata? happy Simt ca s-a racit de mine extrem de mult. Nu stiu cum sa-l fac sa ma iubeasca mult...sa faca totul pentru mine.

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa discuti cu el si sa ii spui ce simti si sa iti schimbi atitudinea fata de el, sa nu ii mai reprosezi lucruri.

| Laviniarusu59 explică (pentru Aasdfghj):

Vă multumesc frumos pentru raspunsuri! Desigur ca daca nu ma iubea, nu statea cu mine in conditiile astea si bineinteles mai multe. Uneori, mai obosim si ne mai stricam prin vorbe...etc.Adica..eu sunt cea mai inpulsiva, el e o calmitate de nedescris, poate asta ma enerveaza putin happy Totul necesita eforturi si sa traim pentru fericirea celuilalt.Va pup!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu doar o racesc, o rup.
Odata ce il toci la cap toata ziua, maia les ca sunteti la inceput de relatie, se satura curand si te schimba cu alta.

| SG1995 a răspuns:

Dacă sunt doar certuri și reproșuri înseamnă că oricum realația aia e moartă și merge în derizoriu, nu e chimie, cel mai matur lucru de făcut e să vă despărțiți fără mare tam-tam de comun acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a racit inseamna ca e mai bine asa. Ciorba reincalzita ramane reincalzita si nu mai e ca prima data. Daca va tot gasiti reprosuri inseamna ca doar va amarati viata unul altuia. Va pierdeti timpul. Nu il poti face sa faca totul pentru tine. Deja s-a indepartat si cel mai probabil cauta pe altcineva.
Poti incerca sa diversifici lucrurile in pat, poate v-ati plafonat acolo. Intreaba si tu ce fantezii are. Habar n-am. Ar trebui sa stii cum sa-l apropii mai mult, ce i place sa faci. Cum sa te comporti cu el. Daca nu ai tu habar inseamna ca nu va cunoasteti si nu ati discutat destul. Fara comunicare cum sa mearga relatia?
Dar DACA va tot gasiti reprosuri nu va vad prea mult timp impreuna. Nu (prea) va potriviti.

| Laviniarusu59 explică (pentru anonim_4396):

Nu facem sex? ca nu am eu cum si nici nu vreau

| Laviniarusu59 explică (pentru Laviniarusu59):

Multumim!

| mastadont a răspuns (pentru Laviniarusu59):

Tu vrei ca el să te iubească, să îți ofere totul dar tu nici măcar sex nu-i oferi? Eu în locul lui m-aș despărți de tine fără nici un regret. Așa sunt femeile din ziua de azi, vor să li se ofere totul pe tavă, să fie tratate ca niște regine, vor ca bărbatul să le pupe picioarele și să le asculte fiecare mâțâit dar când își cere și el dreptul la niște tăvăleală brusc le doare capul.
Dacă îi reproșezi tot timpul înseamnă că nu îl iubești așa cum e. Tu vrei de fapt să-l schimbi, să-l faci cățelușul tău cuminte și ascultător care dă din codiță la comandă și el nu vrea, aici e problema. Cunosc foarte bine acest tip de femei, le-am dat jet la multe de acest gen. Dacă vrei iubire atunci oferă tu prima nu aștepta de la alții că nimeni nu e obligat să-ți ofere ție iubire.

| anamaria82726 a răspuns:

Da, normal ca reprosurile racesc relatia. Iti dai seama ca nimeni nu suporta sa i se reproseze incontinuu ce nu face bine. Nu este ok sa faci reprosuri, mai ales iubitului tau. In general baietilor nu le place sa fie cicaliti. Iti dai seama ca se simte aiurea si se enerveaza daca ii spui foarte des ce nu face bine. Ai putea sa il ajuti, sa ii fii alaturi, sa faceti haz de necaz etc. Nu spun ca nu se poate remedia aceasta racire intre voi, dar trebuie sa colaborati. Daca vrei sa te iubeasca mai mult, arata-i ca si tu il iubesti neconditionat. Ajuta-l sa se simta bine in preajma ta, fii distractiva, bine dispusa etc. Cu cat ii va placea mai mult de tine si cu cat va vrea mai mult compania ta, cu atat de va iubi mai mult.

| Etrius a răspuns:

Asta a sunat asa narcisist...sincer.Dacă ar începe să te iubească iară asa mult, probabil ar fi doar mâncare pentru ego-ul tău, si apoi te-ai despărții de el.E foarte posibil ca în realitate să fi o persoană toxică.