| xoxo16 a întrebat:

Este bine sa iti faci iubitul/iubita gelos/geloasa?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
De ce sa ranesti persoana pe care se presupune ca o iubesti cel mai mult si are cea mai mare importanta pentru tine?
Iubire, printre altele, inseamna sa oferi bucurie omului drag, nu amaruri, nu tristeti...
happy

5 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Nu

| SebastianCMT a răspuns:

Este bine in limita bunului simti si in asa fel in cat sa nu il faci sa se simta prost.

| AlexisAlexx a răspuns:

Depiinde! Daca a facut ceva care te-a suparat tare! Poti sa il faci putin gelos! Asa si-ar indrepta atentia asupra ta! Funda te rog!

| Bl0nduRize a răspuns:

Tie tiar place sa te fac gelos/a? Raspundeti singur/a. Gelozia bine fondata si fara sa exagerezi are rostul ei arati ca iti pasa de ea/el.

| rux2828 a răspuns:

Da, intr-o oarecare masura asa iti vei da seama de sentimentele pe care ti le poarta. Dar nu exagera altfel o sa ai de pierdut