| Acadeeeaa a întrebat:

E bine sa-ti faci iubitul gelos?

11 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Buna, daca te iubeste va fi gelos daca saluti un baiat pe strada, nu e bine sa o faci intentionat pentru ca ii ranesti sentimentele si ajungeti sa va certati sau, poate mai rau

| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu ştiu, ţi-ar place să te facă iubitul geloasă?

| LikeNobodyElse a răspuns:

Nu, daca nu ai motiv nu.de ce ai face asta fara motiv? nu ai precizat daca ai motiv sau nu, dar daca nu ai mai bine stai cuminte,,, se va satura si se va despartii de tine.

| Onn3 a răspuns:

In anumite situatii da de exemplu atunci cand si-a pierdut din interesul fata de relatie si trebuie sa-i amintesti ca inca esti iubita lui si te iubeste

| DeeaMarry a răspuns:

Nu. Il faci sa sufere, asta in cazul in care te iubeste. Daca si tu il iubesti, atunci nu o sa faci niciodata asta!

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu urasc cand ma face gelos...iti faci prietenu sa te vorbeasca pe la spate asa fara sa`si dea seama, si sa stii ca gelozia e pacat mare.

in plus ai grija sa nu-l prea faci gelos daca e din zodia scorpion si nu glumesc in general scorpionu are o gelozie peste limita na`i vrea sa stii cum se simte :/

| AryanaCos a răspuns:

Depinde cu ce...e bine sa il faci gelos dar cu limita si sa stii ce sa spui sau sa faci in asa fel sa nu va certati sau despartiti... daca este gelos inseamna ca te iubeste macar un pic, daca este neinteresat inseamna ca nu il intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cit mai mult, daca vrei sa inchei relatia cu el.Numai bine.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru anonim_4396):

Am impresia că ai dezvoltat o complexă antipatie faţă de sexul masculin, aşa-i?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Spre ghinionul tau, sint barbat.Si nu sint un pusti. Daca nu stiai, multe relatii au fost distruse din cauza geloziei.Gelozia,este o boala psihica, extrem de greu de vindecat, daca nu imposibil.Numai bine.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru anonim_4396):

O boală pe care nici Dumnezeu nu poate să se lecuiască de ea, aparent.
Numai bine.