| Andrei199114 a întrebat:

Este bine sa te masturbezi? Raspunsuri serioase, am auzit ca poti orbii din masturbare

12 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Acestea sunt mituri, am auzit si eu multe despre asta, toate sunt vorbe, daca nu esti prea mic e bine - cred c-ar trebui sa va preocupe astfel de lucruri dupa 13-14 ani

| niponX a răspuns:

Dragă Andrew,

Poate e adevărat, poate nu, dar gândește-te la un lucru.Masturbarea nu este acceptată de toată lumea, mai ales de biserică. De aceea se inventează diverse mituri pentru a reduce nr de oameni care fac acest păcat.
Rămâne la atitudinea fiecăruia dacă crezi sau nu...

Cu drag,
niponX

| Oana92 a răspuns:

Daca nu exagerezi si ai grija de igiena nu patesti nimic rau.

| Felys a răspuns:

Cum naiba sa orbesti de la masturbare,pai ce legatura ade organul sexual cu cel vizual,nu te mai lua dupa toate tampeniile inventate de oameni prosti, daca simti nevoia sa te descarci, fa-o dar nu iti face un scop din asta, cand si cand nu are ce rau sa iti faca, natura isi cere drepturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o faci cu talent si mai rarut ca-i mai dragut nu se intampla nimic, cine ti-a zis prostia cu orbirea? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ce ai auzit tu, chiar nu inteleg de ce te-ai mai obosit sa pui intrebarea.

Răspuns utilizator avertizat
| CristyBv a răspuns:

Citeste ce am scris eu la intrebarea aceasta: http://www.tpu.ro/......penisului/

| IrinaIonescu a răspuns:

Nu vrei sa iti traiesti tu copilaria? E mai bine...

| Anonim643 a răspuns:

Alt cretin

| tudu a răspuns:

Eu cred ca nu e un lucru rau plus ca multa lume practica acest "sport"... Si nu cred ca e adevarata faza cu orbirea. nu are nici o legatura! Eu zic ca ar trebui sa te masturbezi si in legatura cu vrasta. cand simti nevoia

| Psiholoaga27 a răspuns:

Raspunsul la o astfel de intrebare il poti gasi pe google, citind articole de specialitate, nu pamfleturi. Nu ti se intampla nimic rau daca faci asta. Iti cunosti propriul corp, ceea ce iti place, ceea ce nu.
Stai linistit!