| yyyyy a întrebat:

Ce inseamna masturbare? am auzit ca e un pacat sa te masturbezi sau cum s'o scrie... fundda

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

2 răspunsuri:
| Krpsuu a răspuns:

Ce esti?laughing
Fata sau baiat?

Din punct de vedere religios e pacat, intr-adevar.Dar este o placerethinking
Adica nu esti tu de vina.sunt hormonii de vina.La varsta de 14-16 ani sa zicem este normal sa te simti excitat si sa te masturbezi.
Ce inseamna?
Nu iti pot explica aici ce inseamnalaughingdeoarece trebuie sa folosesc termeni biologici si nu cred ca pot spunelaughing daca vrei vorbim in particular despre acest subiect
happy

| salajeanul a răspuns:

E atunci cand **** ta se ridica