| AHS00Dreamer a întrebat:

Este ceva normal daca ma masturbez de la 13 ani?

Răspuns Câştigător
| jojo92 a răspuns:

Da.psihologul Cristian Andrei a spus la tv ca baietii incep sa se masturbeze chiar si de la 10 ani

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In principiu se poate admite si incepe la orice varsta. Este conditionat in cea mai mare masura de activitatea hormonala.

| mihai69 a răspuns:

Nu prea... ai întârziat debutul cu cel puțin un an, după „standardele" actuale. laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Da, din punct de vedere al organismului esti foarte tanar. Ar mai trebui sa astepti macar 1-2 ani...

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine. Vei vedea ca atunci cand vei avea nevoie de scula, ea nu te va mai asculta si va da rateuri.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice fie sa renunti fie sa o faci cat mai rar. Din ce am observat, cei despre care stiam ca se masturbeaza aveau probleme de motivatie. Isi gaseau greu fete pentru ca nu considerau ca ar merita efortul.

| Seba2013 a răspuns:

Este o activitate care epuizeaza.
Iti poate cauza neurastenie.

| anonimguy3 a răspuns:

Why not? Eu am vechime, m-am apucat la 10 ani (masturbare adevarata nu frecatu la morcov de forma), so who cares? DO IT M8!

| Centaurul a răspuns:

Da-i in cap, omoar-o laughing)))