| Frummy a întrebat:

Am 13 any si ar fi normal sa ma masturbez?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam devreme.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani este absolut normal să practici un sport!
Lasă masturbarea că riști să nu mai ai aceeași plăcere când ai să fii cu ea în pat!
Pa, pa.

| R_8074 a răspuns:

Da bineinteles...nu e niciio problema in asta...indiferent ca esti fata sau baiat.

| Sweet111 a răspuns:

Fata draga te distrugi...

| Sweet111 a răspuns:

Sau baet daca esti.
Masturbarea e un pacat!

| Alexander21 a răspuns:

Daca esti baiat, da. Daca esti fata...Dahappy

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Nu ar fi normal
Dupa parerea mea esti prea mic

pa, pa

| StefanJobs a răspuns:

Daca iti vine de ce nu? Doar sa nu exagerezi, ce-i prea mult striga.
Catre cei care considera ca e prea mic(a) (scuze, nu imi dau seama din nick daca esti fata sau baiat): decat sa urle hormonii in el/ea pana explodeaza si face sex cu cine apuca la 14-15 ani mai bine se masturbeaza, nu credeti?

| Zmeura_5657 a răspuns:

Este absolut normal! Nu exista asa ceva ca ''prea devreme.'' Nu este nici un ''pacat'' (laughing) si este chiar sanatos,si un mod prin care te detensionezi.
Masturbarea,mai ales daca esti fata,te va ajuta cand vei face sex,deoarece vei stii ce iti place, ce nu si iti vei indruma si partenerul spre mai bine.
Incodata, masturbarea este normala.La orice varsta,orice sex (m sau f) si orice...'culoare de par', ca sa zic.
Bafta, insa ai grija sa nu abuzezi.

| Lexi_2269 a răspuns:

Da nu inteleg...dc ii asa rau? eu zic ca n-are nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata sau baiat nu conteaza varstele cuprinse intre 10 si 18 ani sunt varstele in care ne intereseaza doar ce se va intampla cu corpul nostru si ne dorim sa devenim maturi si sa facem sex deci e normal sa simti o dorinta in a faceo dar este si ceva ce poate dauna la modul ca, cand (scuze de cacofonie) cu ea sau el in pat pentru prima oara nu o sa mai simti aceeasi placere. fa cum crezi u