| carlapopa23 a întrebat:

Este ceva rau in a face sex in perioada menstruatiei?

12 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Depinde dacă ai dureri de burtă sau nu. Dacă nu vă deranjează sângele + mirosul, eventualul disconfort şi inevitabila durere, e okei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Risc de a se RUPE prezervativul, risc ridicat de a face diverse infecţii, risc de hemoragie, riscul de a păta lenjeria de pat, discomfort/iritaţii locale, etc.

Ca să NU mai vorbim de aspectul dezagreabil al actului sexual...

Dacă tot o faceţi protejat, de ce să nu o faceţi în afara perioadei menstruale?

| Azµre a răspuns:

Este neigienic! Numai aveți răbdare până după ciclu?

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, nu-i bine deloc deoarece sunt dureri de burte extrem de dureroase iar dacă nu o faci protejat în perioada menstruaţie poţi rămâne însărcinată desigur tu şti aceste lucruri, acum na e viaţa ta.
Sărbători cu bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi că-i scârbos totuşi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carla,nu te sfatuiesc asa ceva.In afara de discomfort, pot apare boli extrem de grave.Te rog sa te abtii.Numai bine.

| LineGuide a răspuns:

Nu exista probleme din punct de vedere anatomic, dar este totusi putin neigienic, si nu stiu cat i-ar placea partenerului\partenerei tau\tale.Cred ca ai puterea de a rabda pana cand trece menstruatia.
Mult noroc!

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Decat sex oral pe perioada menstruatiei, fata la baiatwinking

| anonima1995 a răspuns:

Nu iti recomand! Nu numai ca este neigienic, dar este si dureros.

| ny098 a răspuns:

Bleah.
DA este e neigienic + ai dureri, e sange=Nuuu fa asta

| anonimulcuraspunsuri a răspuns:

Buna! Nu, stai linistita dar eu spun ca nu ai dori acest lucru. 1) Igiena partidei nu va fi una satisfacatoare si 2) sunt sanse mai mari sa ramai gravida. Sper ca te-am ajutat fiind si primul raspuns. Funda?

| LazarDarius a răspuns:

Nu crezi ca ii murdarsi aparatul degeaba si risti sa plecati acasa si 3 4 din 2