| Aimèeeee a întrebat:

Este gelozia o dovada de dragoste?

26 răspunsuri:
| Aalexxandraa98 a răspuns:

Da este happy Cand esti geloasa inseamna ca iubesti cu adevarat acea persoana :*

| aviii a răspuns:

Da da..isnemna ca il iubesti mult si ca ai vrea sa fie doar al tauwinking

| varcolaccc a răspuns:

Ba nu. Gelozia e o "boala" grea. Crezi ca daca persoana iubita e geloasa o sa ai o viata fericita? Cea mai mare greșeală pe care o poti crede.

| varcolaccc a răspuns (pentru Aalexxandraa98):

Cea mai mare greseala pe care o poti gândi.

| greyhound a răspuns:

Din contra, increderea e o dovada de dragoste

| Dyaa18 a răspuns:

Eu una cred ca este si dovada de iubire, pentru ca daca nu esti deloc gelos inseamna ca nu iti pasa..insa trebuie sa nu exagereze cu gelozia pentru ca intr-adevar nu este ok intr-o relatie sa fie folosita ine xces si va pune pe amandoi in situatii jenante.

| мαяιηα a răspuns:

Gelozia e un lucru urat.nu iti arati iubirea fiind gelos, asa arati ca nu ai incredere in persoana respectiva

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Da. daca nu ai iubi nu ai avea motive de gelozie, nu te-ar interesa ca iubitul tau ar iesii cu alta. sau alte chestii. Cand iubesti. este normal sa fi geloasa..de aceea apar si unele certuri. posibil unul din parteneri nu intelege chestia asta cu " gelozia ". posibil nu iubeste atat de mult. sau are atat de multa incredere, incat nu simte ca trebuie sa fie gelos. Oricum. e bine sa stii cand sa fi geloasa.;; P.S. Atunci cabd parteneru` iti da motive.

| h3r a răspuns:

Cu teama de a nu rămâne fără partener trăiești toată viața. Gelozia intervine doar atunci când ai motive.

| MissJJ a răspuns:

Gelozia este o dovada de nesiguranta si de neincredere atat in sine, cat si in partener.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, insa doar in limite normale. Dragostea inseamna incredere si atentia la nevoile celuilalt. Gelozia este ok, atata timp cat nu duce la posesivitate.

| fuzzer a răspuns:

Nu exista dragoste, doar senzatie de atasare!

Sunt doar iluziile din capul tau.

| Jenna19 a răspuns:

Da este...dar gelozia excesiva este mai mult o obsesie :*

| SelenaMe a răspuns:

Este dar nu e buna sa apara in relatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia intr-o relatie e daunatoare, trebuie respect, comunicare si intelegere. Gelozie trebuie sa fie doar 5%, restul inseamna orgoliu si prostie

| DorinM a răspuns:

Poate fi si poate nu.
Gelozia este mai degraba o forma de posesiune, in care iubitul-iubita ar tb sa fie doar a ta si sa nu aiba libertate sa se uite si in alta parte.
Cred ca daca cu adevarat o iubesti, iti doresti sa fie libera si sa fie fericita. Nu inlatuita si a ta.

| Al3xMicutzu a răspuns:

Da foarte mult ai face gesturi cumplite cand esti gelos si sa nu ajungi acolo sincer parca inebunesti nu te mai poti controla

Răspuns utilizator avertizat
| Prezidentul a răspuns:

Nu, este o dovada a slabiciunii sufletesti. Iti este frica ca il/o pierzi.
"Gelozia este un cancer mental":
"Să fii gelos pe soare că îţi arde nevasta."

| CarolineArina a răspuns:

NU! Poti sa fii cu o persoana de doua zile si sa simti gelozie, asta nu inseamna ca iubesti, inseamna ca esti posesiv/ă.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Gelozia e dovată de prostie!
Devii gelos atunci când nu ai încredere în tine însuţi şi te crezi incapabil să ţii aproape o persoană.
O zi bună!

| claudiaoana a răspuns:

Gelozia se naste odata cu dragosteawinking

| Gαηαmα a răspuns:

Parerea mea este ca gelozia nu este dovada de dragoste.

| Gαηαmα a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

In iubire iubitul nu ar iesii cu alta...ma rog, fiecare cu parerea lui.
De aceea si tin relatiile din ziua de azi...oh go on.

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru Gαηαmα):

Poi mie nu mi se pare normal ca iubitul / iubita sa iasa cu alta / altu`. am spus ca daca nu ai iubii nu ai fi geloasa. adica nu te-ar interesa daca ar iesi iubitul tau cu alta. asta in cazut il care nu iubesti.

| Daniel_Petrov_1992 a răspuns:

Desigur