| whatevernvm a întrebat:

Ce credeţi că este gelozia : o dovadă de neincredere sau o dovadă de dragoste?

Răspuns Câştigător
| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Putin din fiecare.Nu poti fi gelos daca nu iubesti, si nu poti avea incredere in ea daca esti gelos.
Bye!

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

O zgarcenie, nu vrei sa imparti cu nimeni nimic de la persoana pe care o iubesti si te erijezi in stapanul absolut al ei. Cand trece iubirea incepe marea bubuiala, ochi vineti, injuraturi si alte gingăsii.

| Hombre a răspuns:

Da băi AnimalX Har, dar cand te plictisesti de aceia-si ciorba nu te gandesti si la o portie de trufandale!? Dă-o naibi de capra cu genunghi ei tociti, nu merge si o iada? laughing

| Hombre a răspuns:

Ema ma ocolesti pe mine si Har in dicutia filozofica despre pozitia capra, si pofta trufandalelor. Ce parere ai de pozitia capra, e crestineasca? laughing

| EmaS a răspuns:

Exact asa doream sa scriu si eu cum a scris Eclipse.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O boală.

| harciog a răspuns:

Este o prostie.Adeca sta capra toata noaptea la tine si dimineata ii reprosezi ca se gindea la altul ca sa ajunga la orgasm cind tu stii clar ca este invers.

| harciog a răspuns:

Hombre cica e buna si iada dar e mai frageda si se cconsuma naibii repede recomandabil ar fi o pastrama.Nu-s impotriva dar consumi cit poti si repede pentru ca si genunchii au ajuns tociti din cauza ta.

| FucktheSystem a răspuns:

Neîncredere, dacă ai avea încredere în cineva nu l-ai suspecta că te înșeală și n-ai deveii geloasă.

| Ecea a răspuns:

O dovada de prostie si imaturitate.

| Ecea a răspuns:

Dragostea pentru femei trebuie as fie ca si dragostea pentru animale; daca le iubesti,le lasi libere.
Gelozia in cazul multora este exact o vazuta din perspectiva ca o sclavie, multi traiesc cu impresia ca s-au cumparat persoana respectiva si sunt stapani pe omul respectiv.

Asta este traducerea geloziei.
Traim in 21, avem dreptul la libertate, la alegere, etc.

Ps. Dragostea este pentru fraieri.

| MajorAsshole a răspuns:

In nici un caz o dovada de dragoste. O dovada de neincredere? Nu stiu. Eu zic ca e o dovada a imperfectiunii "infinite" (daca pot sa spun asa) a omului.

| whatevernvm explică:

@Woodenpints, mersi, dar sunt fata.

| CarlaElena a răspuns:

Dragostea sau neincrederea nu pot fi dovedite prin gelozie!

"O, domnul meu, fereste-te de gelozie.Ea este un monstru cu ochi verzi ce isi bate joc de carnea cu care se hraneste." - William Shakespeare

| picolini a răspuns:

N zilele noaste gelozia e considerata o traire absolut normala, chiar o dovada de dragoste. Nu de putine ori am auzit replica: "daca nu ar fi gelos, nu m-ar iubi!" Sa vedem daca asa stau lucrurile in realitate!

Cand te vede purtand o discutie nevinovata cu un coleg de serviciu si face o criza de gelozie, acest lucru se petrece din dragoste? Mie mi se pare ca aici isi face loc nesiguranta sau teama de abandon... Nu spun ca nu te iubeste, dimpotriva! Dar gelozia nu are iubirea ca o cauza directa. El nu este gelos pentru ca te iubeste, ci e gelos pentru ca se simte amenintat de un potential rival si ii e frica sa nu te piarda.

| jessyka_9063 a răspuns:

Dovada de dragoste cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este umbra fina si intunecata a dragostei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti să fii niciodată gelos pe cineva, dacă nu îl iubeşti. Atâta timp cât există, e dovada că există şi dragostea. Dar când se ajunge la extrem şi se exagerează este o dovadă de neîncredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare dovada a iubirii, atunci cind nu intrece limita prostiei.Numai bine.

| Lavazza_5427 a răspuns:

Sa zicem un pic din fiecare. Dar mai mult din dragoste. Eu sunt uneori geloasa pentru ca nu prea imi place sa aud persoana iubita ca vorbeste de alte fete sau se uita la altele. Si intervine gelozia. Iar cand vine vorba de neincredere, e acea gelozie care intervine cand nu il crezi pe partener.