| blackiss a întrebat:

Este normal ca dupa dezvirginare in loc de menstruatie sa a apara secretie vaginala? va rog astept un raspuns. happy

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Secretia vaginala este constanta, de la pubertate pana la menopauza, variind numai cu perioada ciclului menstrual. NU difera dupa inceperea vietii sexuale. Nici menstruatia nu trebuie sa se schimbe dupa inceperea vietii sexuale (poate intarzie in prima luna 1-3 zile, fara ca asta sa insemne mare lucru).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Secretia vaginala nu tine loc de menstruatie. Ea apare mai tot timpul, in special - in cantitati mai mari- atunci cand suntem racite la ovare!
Daca ti-a intarziat ciclul poate fi vorba de o dereglare sau chira o sarcina, in cazul in care nu te-ai protejat!

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da, acum au loc niste modificari in corpul tau asa ca nu te ingrijora! Situatia va reveni la normal in curand.Bafta!

| misterioaѕa a răspuns:

Buna, eu vad ca multi nu au inteles intrebarea ta! o explic eu mai bine si dau si cu parerea, tu ai avut menstruatie si te-a dezvirginat un baiat, si a disparut menstruatia si a venit secretia vaginala, deci parerea mea este ca :nu este normnal sau esti insarcinata, daca esti insarcinata este normal asa ceva, daca nu esti insarcinata nu este normal, eu asi spune sa te duci la doctor. Bafta! fundita?

| REDSQ a răspuns:

Eu ca baiat, ma gandesc ca secretia vaginala e un fel de curatare a mucoasei vaginale, deci ar fi bine. Insa depinde cum se prezinta secretia, sa nu fie de natura purulenta sau cu diversi bacili. E bine sa controlezi un ginecolog ceva. Sau sa mai intrebi femei mai in varsta