| AndreiMarian12 a întrebat:

Este normal ca la terminarea penisului ( unde se decaloteaza ) intre capul penisului si santul balanopreputial sa fie o culoare vanata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea ''capului''pnisului adica a glandului, poate fi mai deschisa sau mai inchisa la culoare de la un rosiatic/rozaliu deschis pana la un rosu inchis chiar visiniu inchis. Culoarea variaza in functie de gradul/intensitatea erectiei adica de cantitatea de sange si de presiunea cu care sangele este pompat de catre inima in reteaua de vase de sange capilare, existente in pielea foarte fina care acopera suprafata glandului. Probabil ca in cazul penisului tau in partea corespunzatoare legaturii dintre santului balanopreputial si gland exista o retea de vase de sange mai deasa sau mai evidenta si aceasta imprima acea culoare violacee. Poti devein/fi linistit ca nu este vorba de o afectiune sau de vreo anumita boala. SanatatE!