| andreeaeml1200 a întrebat:

Este normal ca o mama să își lase adolescenta de 17-18 ani să doarmă în același pat cu iubitul ei de 21 de ani?
La modul că maica-sa are încredere în ea că fiica sa si cu iubitul ei nu vor face și altceva mai mult. Dar cum este posibil asta? Adica înteleg ca are încredere în ea, dar totuși, este atracția aia din inconștient, se poate întâmpla unuia sau amandurora să aibă dorința aia de sex, și pâna la urma tot acolo se ajunge.Mai pe scurt, cum pot doi iubiți să doarma in pat fara sa nu faca nimic?
Asta e cazul verișoarei mele, nu înteleg cum are maica-sa asa mare încredere că ea înca este virgina, dar doarme cu iubită-su in acelasi pat, de multe ori.Au maxim 4 luni de cand sunt impreuna.
Ce parere aveti? Va rog, fară raspunsuri "care e treaba ta ce face altul?", pentru că vreau să vad părerea la cât mai mulți oameni, și treaba asta cu "încrederea", eu nu prea cred ca există in circumstantele astea încredere, mie nu prea mi se pare normal.

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este vreo mama fara educatie care nu-i pasa de fata ei, da.
O mama normala la cap nu va lasa minora sa doarma cu iubitul ei in pat, ca nici unul nu va fi cuminte, sexul intervenind categoric intre ei, ca la varsta asta pocnesc hormonii in ambii copii.
Nu-i nici o incredere aici, doar nepasare din partea mamei, ori poate pretinde ca are incredere dar ii lasa sa faca sex cu protectie, ca stie bine ca nu pot sta unul langa altul, fara sa faca nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai pe scurt, cum pot doi iubiți să doarma in pat fara sa nu faca nimic? Da, pot, dacă ei decid așa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are importanță ce nu prea crezi tu.

| mihai69 a răspuns:

Scurt: da.
Mai pe larg: nu e treaba ta!

| doctorandus a răspuns:

Si? E viata lor, nu e problema ta.

| andreeaeml1200 explică (pentru doctorandus):

Cum sa nu mă intereseze daca sunt neamurile mele? Pâna la urmă, și alții care sunt străini se baga mult mai rau în viata mea

| doctorandus a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Ce crezi, ca o arde Inchizitia pe rug ca nu mai e virgina in noaptea nuntii?

| andreeaeml1200 explică (pentru doctorandus):

Nici nu se poate dovedi virginitatea laughing așa ca femeia poate să tacă, încă îi sau nu pentru ea

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Ce ție nu-ti place, altuia nu-i facewinking
Mai mult de atât, o viață au, sexul e sănătos, ce mai vrei?

| dullcat a răspuns:

E posibil.Care e problema de fapt? Astepti ca lumea sa o insulte pe verisoara ta? Din modul in care ai formulat si din alte intrebari anterioare, cam asa reiese.

Fiecare ofera altora increderea pe care o au in propria persoana. Daca femeia aia si-a crescut fata intr-un mod anume si acum nu isi face griji si nu judeca asa ca tine, repet, nu vad problema.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai probabil comunicarea intre cele doua este foarte buna! Ma gandesc ca fiica cunoaste la ce riscuri se expune!
Daca sunt la fata acasa, nu cred ca ar risca, stiu ca pot fi surprinsi.

| Eireann a răspuns:

Nu toti parintii stau de straja la virginitatea fetei, nu are 13 -14 ani totusi. Poate ca nu o intereseaza sa ramana fiica sa virgina pana la nunta.

| Marius22222222222 a răspuns:

Da tu realizezi că în pat nu vorbesc de psihologie nu? cine mai rămâne virgin sau virgina până la nunta?

| TheGentleman a răspuns:

Încrederea este baza oricărei relații. Problema este la tine, nu la ele. În plusx fata are 17-18, el 21, sunt doar 3-4 ani diferență. Dacă ei au fost de acord să nu întrețină relații intime, cum spanac vii tu și creezi scenarii? :rolling on the floor

| TheGentleman a răspuns:

PS.: între timp s-au inventat și metodele contraceptive, foarte eficiente, care pot fi și combinate: de exemplu, metoda calendarului + prezervativ

| vlllaaddd a răspuns:

Sus pe mese si haideti la seex!

Threesome foursome fivesome

Lets goo baby!hee hee

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Eu cred ca matusa se preface ca nu stie ca ei mototolesc asternutul. Ca sa nu va dea voua explicatii de ce ii lasa impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna0909 a răspuns:

Crezi ca varta nu o minte pe mă-sa? Normal că o face pe ascuns, e cam imposibil ce ai menționat tu sus. Ai zis ca au 4 luni impreuna, în primele luni de relație e mare îndrăgosteala, îți spun sigur sa au facut-o, mai ales ca băiatul ala are deja o vârsta, nu prea mai e băiat, nu ar sta el fără sex laughing laughing laughing ia-o logic.

| careestefazafrate a răspuns:

Fiecare face ce vrea, ce te oftici așa?

| andreeaeml1200 explică (pentru careestefazafrate):

Unde vezi tu ca m-am ofticat?

| Bobbi1234 a răspuns:

Sincer. Nu vad o problema asta cu dormitul. Stai linistita, daca e sa faca ceva pot face si pe ascuns sau in alta parte.

| Hrea12345 a răspuns:

Nu e pb noastra ce face aia cu iubitul. Apropos: A fost virgina.