| Jacob1twilight2 a întrebat:

Este o fata si vreau sa-i spun ca o plac dar imi este frica ca daca ii spun o sa de distantam ca sa fac suntem prieteni de 9 ani?
cum trebuie sa-i spun direct sau pe ocolite, am curajul sa ii spun direct m-am gandit toata ziua cum sa-i spun dar nu stiu cum?

11 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Offf.poti sa ii zici direct. daca iti e prietena cu adevarat nu o sa va indepartati.si daca nu risti nu castigihappyzi cat de mult iti place, ce iti place, dc iti place, cum te simti in preajma ei..chesti de genu

| KasdfghjNY a răspuns:

Nu risti nu castigi! Daca esti mai timid, bad news. Spune-i simplu: ''Imi place de tine'' vezi ce spune, si dupa las-o sa se gandeasca putin, nu o presa!

| OSimplaFata29 a răspuns:

In situatii ca astea daca ti-e frica strici tot momentul asa ca fa-o repede adica spune-i pur si simplu imi place de tine... nu trebuie sa fie cine stie ce declaratie de dragoste ca sa inteleagawinking baftawinking

| yocata10 a răspuns:

Pai zii ca-ti place de ea, aflai si ei parerea despre tine, ce vede in tine doar un simplu amic sau mai mult, intreab-o daca ai vreo sansa, zii directwinking ca asa e mai greu pe ocolite si direct afli si parerea ei despre tine si multe chesti

| AlexaChristiana2000 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui direct.Sunt putini cei ca tine, care au curajul sa o spuna direct, deci o sa-si dea seama ca intr-adevar o placi daca ai curajul sa i-o zici in fata.

| girafa19 a răspuns:

Heii. in loc sa ii spui te plac ai putea sa o inviti la un suc sau ceva si sa va plimbati si la un moment dat cand prinzi un moment bun ai putea sa o strangi in brate si sati apropii buzele de buzele ei si sa o mozolesti si dupa ce o mozolesti ii poti spune te iubesc. daca o intrebi poate va zice nu dar asa nu cred ca iti va respinge mozolul mai ales ca va cunoasteti de 9 ani happy succes :*

| Sellenne a răspuns:

Pai poti sa alegi calea usoara(sa-i spui pe ocolite ca de exemplu sai trimiti o scrisoare)sau o poti infrunta. Daca ii spui direct sa o chemi unde puteti fi singuri si apoi ii spui.

| DeNNyZ a răspuns:

Eu cred ca merita sa-i spui sa vezi reactia ei, si apoi o cunosti de 9 ani..rezulta ca stii ce-i place si ce nu este un + foarte mare...bft

| Jacob1twilight2 explică:

Thx funda la cel mai bun pentru ca ma ajutati

| mihai15x1 a răspuns:

Si eu am problema asta deci habar n-am