| ionukutza1 a întrebat:

Imi place de un baiat de cateva luni, dar el considera ca suntem doar prieteni. Nu am inca curajul sa-i spun ce simt. Incerc sa ma apropii de el dar dupa un timp iar ne distantam. Cand intru eu pe facebook vorbit si e foarte deschis cu mine si asa, dar dupa o saptamana iar nu mai vorbim...Ma doare deoarece as dori sa-l stiu mai aproape de mine chiar daca doar ca amic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| StefanL a răspuns:

La ce ai relatat, dupa parerea mea, lui nu i place de tine asa cum iti place tie. Sfatul meu e sa incerci sa nu te mai gandesti la el.O sa vezi ce usor va fi in foarte scurt timp.

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Oh, te rog, e doar un tip! Știi că nu ai șanse la el, dar totuși tu continui să îți faci speranțe aiurea. Vrei să vorbească cu tine nonstop, vrei să fie al tău, dar el te consideră doar o simplă amică!
Nici măcar nu ai curajul de a-i spune ce simți, așa că de ce te plângi? Treci peste!

| ElenaSA a răspuns:

El reactioneaza acum ca un amic. Poate daca ar afla ceva despre sentimentele tale s-ar gandi si el la ce simte pentru tine si alta ar fi situatia.