| Anonimul2004 a întrebat:

Este o problema daca pot sa imi scot capul penisului cand fac baie si cand nu fac il scot mai greu? Am fimoza sau trebuie sa ma masturbez mai des?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai fimoza, iar masturbarea nu te ajuta cu nimic. Probabil trebuie sa te speli mai des (de doua ori pe zi, dimineata si seara) si mai bine (decalotand complet, spalandu-te insistent cu apa si sapun si clatindu-te foarte bine)

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca penisul este afectat de Fimoza doar in situatia in care atunci cand penisul este intrat in erectie si in acea stare (intarita/erecta) in care are un volumul mult marit, NU poate fi decalotat. Daca tu reusesti sa-l decalotezi COMPLET/TOTAL chiar si daca acest lucru cere mai multa munca si apare si disconfortul sau durerea, in acest caz va trebui sa incerci sa-ti intinzi in parti cu 2 degere gaura/dechiderea preputiala pana ce simti ca apare durerea insuportabila. Procedand astfel o anumita vreme, este posibil ca pana la urma sa reusesti sa scapi de....bisturiu. Acceseaza si priveste urmatorul link : https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g
Multa sanatate!