| Anonimus131 a întrebat:

Este ok ca la 15 ani penisul meu sa aiba aproape 16cm (metionez ca am 1, 84m si 108 kg)? Uneori am inpresia ca este mult prea mic.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Penisul n-are nici o problema, dar cele 108 kg sigur nu sunt ok.

| Anonimus131 explică (pentru Holiday):

Asta stiu si eu si am inceput deja sa slabesc de cand m-am apucat de mma

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o impresie buna

| corbulalbrosu a răspuns:

Organismul tau isi va continua procesul de dezvoltare si in urmtorii 1-2 ani si din acest motiv se vor produce modificari care uneori pot fi chiar importante care vor avea efecte privind cresterea ta in ansamblu, deci si a penisului tau. Din acest motiv intrebarea ta este complet inutila ca si altele la fel, fiindca in general sunt postate ori de adolescenti dornici doar de a epata, mai ales in cazurile in care marimea si indeosebi lungimea precizata a penisului "sfideaza" atat realitatea cat si corectitudinea masuratorii efectuate. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si studii lansate mai ales de catre producatorii de prezervative, ca statistic exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi deja si tu. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu reuseste sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru a-i provoca partenerei de sex orgasm sau sa o faca sa fie mereu pe deplin satisfacuta. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Fii mandru ca ai un asemenea penis la varsta ta.

| mentholinks a răspuns:

Prea mic pentru ce? Nici macar nu ai tinut o fata de mana inca.

| Necunoscut112 a răspuns:

Esti mult prea gras, penisul e ok, dar când eşti aşa umflat e degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ne minti. Cred ca abia l-ai vazut de burta si ai masurat cu rigla de la fund...sau de unde?