| spiagia a întrebat:

Este posibil ca certurile dintre parinti sa-ti afecteze relatia?

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca parintii sunt paranoici da, daca au dreptate si doar tu esti rebel, nu.

| buburuzAndreea a răspuns:

Da. Chiar daca parintii se cearta din motivele lor, chiar daca are legatura cu tine si relatia ta, oricum te afecteaza.

E foarte greu sa nu ai spijinul parintilor. Si orice conflict te da peste cap si te face sa nu te mai concentrezi la alte lucrri, iti modifica starea de spirit, esti nervos tot timpul si asta in final se va rasfrange asupra relatiei tale.

Trebuie sa inveti sa te detasezi si totul va fi bine.

| Linda a răspuns:

Poate te gandesti ca daca parintii tai nu reusesc sa aiba o relatie buna, cum vei reusi tu?! si asta iti da o oarecare incertitudine. Parerea mea sa te concentrezi pe relatia ta, nu e responsabilitatea ta sa fii salvatorul parintilor, invata din greselile lor ce sa nu faci in propria relatie si roaga-te ca Domnul sa-i lumineze si sa-i ajute si pe parinti sa gaseasca solutii la neintelegerile lor.

| Yly a răspuns:

Cam da

| bubukid a răspuns:

Depinde...de exemplu pe mine nu m`au afectat... asta pentru ca o iubesc pe mama si ea inseamna pentru mine "parinti" la pl laughing...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este si normal sa te afecteze ca doar sunt parintii tai si vrei sa fie fericiti mai ales impreuna. Incearca sa nu ii iei partea nimanui dar totusi sa ii impaci cumva, asta daca poti interveni. Sau ii poti ruga sa aveti o dicutie serioasa pe tema asta, daca se poate...
Daca nu se poate face nimic poate ar fi mai bine si pentru ei si pentru tine sa se desparta. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ai relatie cu parintii sau cu fata?

| spiagia explică:

Ma refer la faptul ca certurile dintre parintii ei sunt din ce in ce mai dese si am observat si simtit in acelasi timp ca afecteaza si relatia noastra...totul racindu-se mai mult pe zi ce trece.Eee sper sa fie bine pana la urma.Va pup si mc pentru raspunsuri.