| Lorriiicelll a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere. Am o relatie cu un baiat de o luna si ceva. Ne intelegem foarte bine... Avem o relatie foarte speciala. Dar exista o problema. El a plecat la facultate in afara orasului. si ne vedem la sfarsitul saptamanii. E posibil ca distanta dintre noi sa ne afecteze relatia? Astept raspuns va rog love struck

Răspuns Câştigător
| JoDenVille a răspuns:

TOTUL depinde numai de voi nu si de distanta care va desparte. In cazul in care va iubiti foarte mult distanta nu cred ca este o problema dar poate interveni si problema unei noi " aparitii " in viata lui sau a ta. Pentru ca totul sa mearga bine si sa nu va raciti unul fata de celalalt de ce nu incercati in timpul petrecut impreuan sa faceti ceva care sa va ramana in minte si sa nu puteti sa uitati unul de altul. Tu ai grija ca el sa nu gaseasca alta pe la facultate. sa il faci mereu sa se simta bine si implinit alaturi de tine. aveti grija de voi :*

2 răspunsuri:
| malinne a răspuns:

Daca sunteti foarte apropiati si tineti unul la celalalt nu cred ca asta este o problema.

| CNP a răspuns:

Da.Eu cred ca o afecteaza. Distanta poate sa "raceasca relatia" si nu e buna. Daca ai un iubit e bine sa fie cu tine mai mult timp si in mai multe situatii, activitati, etc nu doar la sfarsitul saptamanii.