| ilonna a întrebat:

Este posibil sa ramai insarcinata daca ai facut sex in prima zi dupa menstruatie

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul este cu atat mai mare cu cat menstruatia a durat mai mult (adica 5% daca a durat 3 zile si 50% daca a durat 7 zile).

| Alycaaaa a răspuns:

Da este foarte posibil deoarece cand esti la ciclu si faci sex sansele de a ramane insarcinata sunt mult mai marite.

| yyyyy a răspuns:

Poate.este dar nu se stie

| AyaStormhold a răspuns:

Da.cel mai periculos de a ramane insarcinata e atunci cand faci in timpul menstruatie.Pentru orice eventualitate mai bine faci un control la ginecolog inainte sa para alte probleme pe care nu o sa le stii sa le abordezi. fundita