| Roxanaaaaaa a întrebat:

Cat la suta e posibil sa ramai insarcinata in prima zi de menstruatie, de la lichidul preejaculator?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Indiferent ca e 3 sau 5, nu procentul te lasa gravida! DECE nu te protejezi?! Daca el e egoist, indiferent, inconstient sau "doar" te santajeaza cu cine stie ce (de obicei cu despartirea!) tu de ce nu te Protejezi?!

Ti-e chiar indiferent daca te imbolnavesti, sau daca va trebui sa faci avort, iar apoi nu vei mai putea face copii?!

Lichidul preejaculator poate contine pana la 50 de milioane de spermatozoizi, dintre care unul singur e suficient sa-ti penetreze ovulul care sta la panda, avid de el!

| RXN a răspuns:

Riscul de a ramane insarcinata in prima zi de menstruatie e unul foarte mic, dar nu zero.Riscul de a ramane insarcinata exista tot timpul, in orice zi a ciclului menstrual.Nu mai fa sex neprotejat, te expui la niste lucruri neplacute precum BTS-uri si sarcini.

| Ecea a răspuns:

| Gagikaru a răspuns:

10%adica nu poti ramane