| Maria726 a întrebat:

Este posibil sa raman insarcinata daca nu a ejacuat in mine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corecect la aceasta intrebare este NU. Pentru corecta ta informare, trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt pe punctul de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul prin care formarea/producerea sarcinii devine posibila. Ar fi foarte bine, de preferat, ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fii deja informat cert, précis si corect. Trebuie sa stii ca poate deveni posibila formarea unei sarcini, numai daca sunt intrunite in mod OBLIGATORIU minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa aiba loc in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca sexul (masturbarea in acest caz) este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uter. Doar in acest caz si acest moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. In cazul in care sperma ajunge in vagin in afara zilelor apartinatoare ''perioadei fertile'' posibilitatea de a se forma o sarcina se poate exclude complet/in totalitate. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sanse extrem de mici spre nule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Paul6969 a răspuns:

1. Ejaculat. 2. Nu! Este imposibil

| Popescu_Vlad_1999 a răspuns:

Nu

| PisicuțaXxL a răspuns:

Nu a ejaculat in tine, dar este un lichid pe care ei il elimina inainte sa ejaculeze, insa si acesta contine spermatozoizi, sansele de a ramane insarcinata sunt de la 0%-27% de acum in colo fa protejat si pentru siguranta fa un teste de sarcina. Sanatate