| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat care vrea sa fim impreuna, el e simpatic si orgolios si cred ca daca i-as spune nu il plac deloc las rani, oricum eu il simpamizez.El stie, insa ca il iubescpe cel mai bun prieten al lui, care insa nu ma place si in ultima vreme mi se pare ca devine un nesimţit uitandu-se numai la forme si chiar batandusi joc de mine si alte fete, făcându copchile psihopate din simplul motiv ca am ras mai tare, inainte nu era asa dimpotriva chiar il cuprindea timiditatea uneori, cred ca s-a schimbat datorita celorlalti băieti din clasa (in afara de băiatul asta care ma place si inca vreo unu foarte timid si inchis) ma gândesc sa fiu cu băiatul care ma iubeste, dar...stiti cum e? Nu toata lumea are o parere buna despre el e, inclusiv prietenele mele care se uita numai la înfătisare, gândeam descoperit cât de romantic sincer si dragut este cu mine si numai cu mine! Paravan fluturaşi in burta, fiind coplesit de complimentele facute as vrea sa imi dati sfaturi, daca se poate mai detaliate fiindca nu am experienta in ale iubirii, el fiind primul care mi-a spus ca ma iubeste

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

1.Nu are rost sa iti complici viata cu baiatul ala pe care tu il iubesti dar el nu simte nimic pentru tine.E aiurea, pierzi timpul degeaba si o sa si suferi mai tarziu.
2.Chiar daca ar fi avut si el sentimente pentru tine asta nu inseamna ca nu trebuia sa fi impreuna cu el din cauza colegelor sau altor persoane care nu au o parere buna despre el.Sunt gusturile tale, nu e treaba nimanui ce faci tu.
3. Daca baiatul ala te iubeste, eu zic sa-i dai o sansa. Poti invata sa-l iubesti pe parcurs mai ales ca ai spus ca il simpatizezi.Simpatizarea se poate transforma in iubire cu timpul.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El este probabil primul care te pacaleste ca te iubeste. Asa se cucereste o fata.

| Anonim231512352 a răspuns:

Dc sa incerci sa iubesti o persoana care nu tine la tine, care nu simte nimic pentru tine, care te face de ras in fata publicului? Daca vei continua sa iubest pe primul baiat, ori acum ori mai tarziu o sa fii ranita grav, si nu o sa mai poti iubi o vreme. Incearca sa nu fii su tu ca acel baiat, sa te comporti indiferent de persoana care te iubeste. Si ziceai ca prietenile tale nu al plac, ce importa gindirea altor fete, cand tu si el sunteti indragostiti? Nu te uita la ce zic colegii, asa e la majoritatea cazurilor, Colegii inca nu sau maturizat psihic. Eu zic sa tii la persoana care te iubeste, sa incerci sa-i arati ca simti asta reciproc, si sa incerci sa iubesti cu adevarat happy Succes