| maria4567 a întrebat:

Este voie ca in post sa ai conctac sexual?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din punct de vedere religios, NU este voie să ai relaţii sexuale în Post ( dacă posteşti ).

Toate cele bune.

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este voie daca ti post

| radu75 a răspuns:

Depinde de convingerile voastre religioase. Majoritatea tinerilor trec usor peste asta si continua sa aiba o viata sexuala normala. Nu stiu de ce simt ca ELnu prea ar vrea sa tina post, iar tu nu stii cum sa-l faci sa inteleaga, poate ma insel. Poti sa-i spui doar ca asteptarea asta va merita, cand te abtii mult de la ceva va creste dorinta si va fi si mai bine cand o faci din nou. Dar pe barbati, sincer, cam greu convingi de lucrul asta. Moral nu trebuie sa o faceti.

| nike19 a răspuns:

Ai voie sa pui carne pe carne in post?

| Azµre a răspuns:

Tu ce crezi?
happy

| Oana92 a răspuns:

Biserica interzice contactul sexual in timpul postului, in zilele de sarbatoare, duminicile si in ajunurile sarbatorilor. Acuma nu stiu cine respecta asta...

| Xtadelo a răspuns:

Nu.

| drogh a răspuns:

Depinde dacă ţii post. Dacă nu...nu are nimic. Dacă da, este păcat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt neacceptate orice placeri carnale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu.nu este voie, e păcat.
Te pup!

| Demonull a răspuns:

Aiurea.fa sex si copii lasa postu

| XatomisX a răspuns:

Lol nu fi disperata fa sex linistita laughing

| tr3ig a răspuns:

Postu inseamna sa nu bagi carne in gura big grin in rest nu ai nici o treaba big grinwinking asa ca nu il face oral big grinbig grinbig grin

| tr3ig a răspuns:

Daca erai cu adevarat o fata credincioasa, sau hai sa zicem mai bine o femeie (pentru ca fata esti doar atunci cand esti virgina) stiai ca biserica zice ca este un pacat sa nu fii fata mare inainte de nuntawinking. asa ca lasati toate tapeniile astea MIRONOSITELOR.

Răspuns utilizator avertizat
| InTell a răspuns:

Tii post?

| generator20 a răspuns:

Biserica interzice contactul sexual in timpul postului, in zilele de sarbatoare, duminicile si in ajunurile sarbatorilor. Acuma nu stiu cine respecta asta... Dar asa este!

| spike755 a răspuns:

Biserica zice biserica drege...hai sa fim seriosi...fa ce-ti place si ce te face fericita.Ata iti place? Asta te face fericita? Atunci fa asta fara sati mai pese de Vorbele c nu-i bine si ca vai de mine se supara biserica pe mine ca fac sex.fa ce te face fericita si lasa prejudecatiile
:*

| alexicafarafrica a răspuns:

Da dar numai oral