| anonim_4396 a întrebat:

Daca tii post ai voie sa fumezi?

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Nu, n-ai voie. Postul inseamna curatire trupeasca si sufleteasca si abtinerea de la anumite mancaruri, de la bautura si tigari.
Ce n-ai voie sa mananci: carne, lactate, oua (tot ce tine de alimentatie animala), dar poti manca legume big grin
De Pasti nu stiu exact cum e, dar stiu ca se mananca curcan thinking Pana la Paste mai este oh go on Sper ca te-am ajutatwinking

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Decat sa tii postul asta numai de dragul de al duce la sfarsit ...mai bine nu il mai tii deloc!

| carpediem a răspuns:

Sigur ca da, dar numai trabuc, iar dupa ce se termina trebuie sa-l bati si pe popa.

| zelda a răspuns:

Pai profu` meu de religie zice ca e pacat sa fumezi in generallaughing dar nu stiu cine il ascultablushing. daca nu te poti abtine deloc 1 saptamana 2 cat ti tu poti baga una eu stiu.dar eu una nu prea vad legatura intre post si fumat.asta a fost parerea mea nu stiu daca esti fumator "inrait" sau fumezi doar asa.sunt multi care tin post si fumeaza, sunt sigura ca nu ti-am fost de ajutor dar nu cred ca e vreo problema anume daca fumezi si tii postwinking

| FucktheSystem a răspuns:

Cred ca oamenii nu mai au ce sa inventeze, amid evreme am vazut o intrebare daca poti sa asculti muzica in saptamana mare. Get a life! Faceti naibii ce vreti, sau iti e cumva frica ca ajungi in iad daca fumezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu