| Meliii a întrebat:

Este vorba de un baiat, care se comporta cu mine, diferit, intr-un mod bun, dar nu da nici un fel de sem, ca ma palce, Eu cum sa imi dau seama ca ma place? Nu cred ca ar fi o idee buna sa il intreb daca ma place!

3 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Nu. Ii poti spune ca il simpatizezi si daca ai vre sansa?

| Narfundo a răspuns:

Nu il intreba, parerea mea.Lasa timpul sa treaca si comportate si tu frumos cu el daca il agreezi.Este clar ca te agreeaza si daca ajunge sa te placa atunci va vorbi cu tine, asa va veti cunoaste mai bine si va veti da seama amandoi daca are rost sa fie mai mult decat o prietenie intre voi.

| alicyanimphea a răspuns:

Incearca sa fiti prieteni si iti vei da seama pe parcurs. Poate nici el nu stie inca daca te place sa nu.