| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... deci: un baiat de la mine de la socala-pe care nu-l prea plac- tot timpul sta pe langa mine, face glume, ne alergam, uneori ma gadila sau acum, ca e iarna, mai da cu zapada in mine. Eu as vrea sa stiu daca el ma place. Adica, e diferit de restul-se poarta mai bland cu mine- el imi mai zice uneori ca eu il plac insa ii spun ca nu si din contra, il intreb daca el ma place insa si el la fel, spune ca nu. Voi ce credeti? Ma palce sau ma considera doar o prietena?

Răspuns Câştigător
| FriendsWithBenefits a răspuns:

Il contrazic pe jklluit, te place, dar e prea copilaros sa recunoasca. Nu vezi ca arunca pisica pe tine imediat si spune : '' Tu ma placi! '' Situatia te forteaza sa faci tu primul pas si sa-i propui, eu as face-o in locul tau, pentru ca oricum si tu il placi, se vede. Mult succes draga!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun sincer parerea mea e ca nu te place dar, se comporta asa pentru ca te crede mai speciala, dar asta nu inseamna ca intr-un viitor voi doi nu veti putea fi impreuna; adica daca tu vei ajunge sa il simpatizezi, si el la fel, eu zic ca ar fi dragut sa va cuplati!
FUNDA!

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Pai...nu ai de unde sa stii daca te place sau nu. Si eu am o colega care are un prieten cu care se cunoaste de la gradinita si se poarta la fel cum se poarta si acel baiat cu tine si nu ii place de ea. Nu mai intreb daca imi dai funda pentru ca stiu ca nu o voi primi, dar sper ca te-am ajutat. Pupici!

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns:

Eu personal cred ca te place. De obicei, baietii, tachineaza fetele pe care le plac...Acum zic in general, nu stiu daca e asa, dar majotitatea asa fac. Mie, cel putin, asa mi s-a intamplat.