| tanya136 a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala dar nu stiu daca lui ii palce de mine

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cauta sa deschizi o cale de dialog.Imprumuta de la el o carte de care ai avea nevoie, ori cere-i parerea intr-o anumita privinta, sau roaga-l sa te insoteasca undeva. Odata ce aveti un punct de plecare, lucrurile se clarifica de la sine-intr-un fel sau altul.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Si presupun ca intrebarea este, cum sa faci sa aflii.
Inainte sa vrei sa postezi o intrebare, sa-ti aduci aminte ca trebuie sa contina si un "?".
Simplu: Il intrebi.
Sau, a doua metoda, pui pe cineva sa-l intrebe.

| tanya136 explică (pentru MenInShadow):

Am,m pus, dar a vazut k ascult si n-a spus nimic,.

| MenInShadow a răspuns (pentru tanya136):

Poate nu vrea sa spuna altcuiva, pentru ca ii este rusine.
Sunt oameni, care n-au incredere in alti oameni, cum sunt eu, asa ca probabil n-a spus nimic, pentru ca nu vrea ca acea persoana sa stie.
Daca-l intrebi tu direct, situatia o sa fie diferita.