| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba de un baiat. eu il plac pe el,si el stie asta,dar nu cred ca el ma place,dar petrecem mult timp impreuna,vine la mine si jucam carti si altele,si printre astea povestim,glumim, radem.In timpul liber iesim cu prietenii si ne tragem cu bicicletele, iar el se baga in fata mea si nu ma lasa sa merg mai departe.Cand el joaca tenis si sunt si eu acolo ca sa ma uit, el da tot ce poate ca sa joace cat mai bine.Imi zie intotdeauna pe nume si uneori si pe porecla,in timp ce la celelalte fete le zice "tu","aia".Si vorbim si pe facebook.Voi ce ziceti, ma place? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Da dar e rusine sa recunoasca, e mai timid de fel

| OnuOnulică a răspuns:

Nu cred pur si simplu nu cred ca are cu cine sa discute si te-a gasit pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice e posibil!
Te trateaza special, deci.e un pas inainte!
Continua sa vorbesti cu el, zambeste-i, priveste-l, alinta-l si vorbeste-i frumos.
Incearca sa te apropi de el, incetut. Daca te respinge, las-o moale.
E posibil sa vrea doar o relatie amicala.
Succes!

| suntZeu a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te placa ca sa faca asta, eu stiu sa respect fetele si vad ca si acel baiat stie...totusi nu fi descurajata pentru ca sunt sanse mari sa ii placa de tine. Spune-i ca iti face placere sa iti petreci timpul cu el si vrei sa te lase sa faci ceva...si il saruti direct, in cel mai rau rau caz se va da un pas inapoi si va zice ca nu dar altfel sti si tu :*

succes... ceaowinking

| Ta12ta a răspuns:

Cred ca te place de face toate astea, dar ia-ti inima in dinti si intreaba-l daca si el te place.