| anonim_4396 a întrebat:

Ce sacrificii ati face(facut) pentru persoana iubita? Ce ati ierta in numele iubirii si ce nu? Vreau cat mai multe exemple si mai ales de la cei care sunt intr-o relatie.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum zice si altcineva, timpul e cel mai important lucru. Mai adaug si ceva 'financiar', nu pentru materialiste, dar orice iesire costa ceva, in cazul meu, incepand de la benzina. Si nu mi-ar parea rau, oricum fac aceleasi sacrificii pentru relaxare si socializare.
Oricum, eu nu suport ideea de "la ce renunt", pentru a incepe o relatie. Pentru mine, iubita inseamna partenera, cu care sa fac 'echipa', nu doar o pasiune. Daca vreau obiect frumos, obtinut/pastrat cu sacrificii, mai cumpar o masina laughing
Cuplurile se completeaza unul pe celalalt, cand un fraier sau o fraiera lupta pentru amandoi, iar celalalt sta indiferent si asteapta sa fie surprins, nu formeaza un cuplu.

16 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu as putea ierta minciuna si violenta (de orice fel). In rest, cred ca as putea ierta orice, daca observ regretul sincer al partenerului si eforturile sale de a indrepta lucrurile.

| RAY a răspuns:

Ce sacrificii ati face(facut) pentru persoana iubita?
ca sa nu fiu ipocrit eu personal eu numai cred in iubire si in fete sincere,stiu ca exista, dar degeaba daca nici numi dovedeste asta, inainte cand am iubit as fi facut orice din iubire dar degeaba ca fetelor le plac curvari badboys
Ce ati ierta in numele iubirii si ce nu?
as ierta si daca m-a inselat, tradat daca ar avea un motiv rational, nu genul ba eu fac totul pentru tine chiar te consider om nu jucarie sexuala si tu te culci cu tot cartierul ma intelegi? eu nu stiu numai cred in cuvintele unei fete, chiar azi vorbeam cu cineva iubitul e acasa ea la mintit ca a plecat in Italia in realitate ea are pe cineva acolo na sa mai cezi in fetele din ziua de azi, daca asta ma face misogin atunci sunt

| LoveSleep a răspuns:

Aș renunța la sarmale pentru ea.

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce drăăăguţ.

| pitucel a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu te cred nu ai cum sa faci asa ceva laughing)))))

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing laughing tare

| Doub a răspuns:

I-aş ierta multe, dar nu şi dacă m-ar înşela.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sacrificii am facut? m-am uitat la filme de rahat cu verii ei care nu ii suport si am fost la mare. urasc caldura si locurile cu multa lume, prefer muntele / frigul si lume cat mai putina dar spre suprinderea mea m-am simtit bine la mare

de iertat nu sunt multe care as ierta. nu as ierta ceva ca inselatul. nu sunt bou ca restul sa fac prostia asta. se stie ca daca o face o data va fi si o a 2 oara si a 3 oara si tot asa. numai prostii iarta. parerea mea

| Adi1994Adi a răspuns (pentru anonim_4396):

Waw...parca am scris eu!

| anonim_4396 explică (pentru Adi1994Adi):

Cum asA?

| MidnightR a răspuns:

Cel mai mare sacrificiu al fiecarei persoane intr-o relatie este "timpul".

| SuckTheGod a răspuns:

Sunt intr-o relatie si nu prea fac sacrificii... nu sunt genul. Nu iert nimic, totul se pedepseste.

| MidnightR a răspuns (pentru SuckTheGod):

Cred ca nu se asteapta la raspunsuri de genu` "mi-as da viata pentru ea" "as da lumea la schimb" "mi-as lasa familia, prietenii, casa" etc., nu?

| SuckTheGod a răspuns (pentru MidnightR):

Se poate astepta mult si bine.

| AlissBrie a răspuns:

Clar nu as ierta inselatul! Este de cea mai joasa speta si inseamna ca nu are caracter.Cum sa mai fim ca inainte cand stiu ca s-a pupat,a iesit, atins cu alta?winking.Din propia initiativa aici as opri o relatie.
In schimb, as lasa de la mine cand apar micile certuri fara rost, impulsionari nesemnificative, cam ce in orice relatie exista uneori.As cauta o solutie de intelegere cat mai buna.

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Eu cel putin pot ierta orice, adica toate sunt greseli, unele intentionate altele nu, sacrifici gen sa te ''transferi'' catre religia lui, sa renunti partial la ceea ce-ti place, sa ii dai o parte din timpul tau si lui... Funda?