| Alinnnnnna a întrebat:

Eu am dat drumul iar el a continuat sa facem sex, e posibil sa ramin insarcinata? Luind in consideratie ca in acea zi am uitat sa iau pilula anticonceptionala?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,posibilitatea exista.

| brunetelu a răspuns (pentru greece12):

Pai nu cred ca e o problema. dince stiu, si sper ca stiu bine orgasmul ei nu afecteaza indiferent de situatie

| greece12 a răspuns (pentru brunetelu):

Invata repede, la intrebarea de dinainte nu era lamurita daca anticonceptionalele se iau inainte sau dupa contactul sexual.
Nu ia anticonceptionale, inca...concluzie trasa din acea intrebare.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
la ce ai dat drumul? de ce nu explici mai concret? el a "dat drumul"? in mataluta?
astepti frumos 14 zile si faci un test de sarcina
O zi bunahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru caramela):

A dat drumul la orgasm

| Alinnnnnna explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da am dat drumul la orgasm la ce mai puteam da drumul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alinnnnnna):

Păi vezi că lume nu intelege, credea că la apărolling on the floor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faptul că ai avut orgasm NU are nici o legătură cu posibilitatea de a rămâne însărcinată!

Dar, dacă ai uitat să iei "pilula" contraceptivă din acea zi, atunci există RISC de sarcină!

În general, pilula uitată se poate lua în decurs de 12 ore ( de la momentul la care ar fi TREBUIT luată ), FĂRĂ ca protecţia contraceptivă să fie influenţată!
Dacă depăşeşti 12 ore, atunci efectul contraceptiv este diminuat sad

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Aici se face diferenta: cel mic nu uita, si face mizerie la locul de munca, cu urmari neplacute.

| Alcyon a răspuns:

Nu mai spama forumul cu aceeasi intrebare. Nu avem de unde sa stim noi daca ai ramas sau nu! Daca nu a ejaculat in tine, riscul e minim. Ce nu intelegi? Abia ai facut avort! De ce continui sa intretii relatii neprotejate, asta eu n-o pot intelege.

| brunetelu a răspuns:

Daca am inteles bine: te-a adus la orgasm ti-ai dat drumul iar el a continuat sa te penetreze?

| Alinnnnnna explică (pentru brunetelu):

Am dat drumul iar el a continuat, faza e ca am frica sa iau pilula de a doua zi cu atite probleme avute, insa totodata nu vreau sa risc