| Sara2 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu si am folosit prezervativ, dar in mijlocul actului el a iesit putin, si la baza penisului acolo pe oua avea o chestie groasa branzoasa el NU isi daduse drumul inca, apoi am continuat, el spune ca e de la mine chestia aia, in rest alte prb nu au fost, prezervativul nu s-a spart a fost totul ok, e posibil sa fi ramas insarcinata? oare sa iau pilula de urgenta pentru siguranta?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e cazul sa iei pilule de urgenta, fiindca nu era sperma, ci secretie vaginala. Probabil ai o infectie cu Candida si de aceea arata asa. Du-te cat mai repede la ginecolog pentru o proba de secretie (optim in 48 de ore de la momentul in care ai observat sexretia, dar poti merge si in 72 de ore, daca nu poti ajunge nicicum in 48 de ore).

| XK a răspuns:

Stii ca si tu iti da drumul?

| matt5453 a răspuns:

Era de la tine, stai linistita...

| php a răspuns:

Ia`o ca nu stiucahappy

| iepurash_9610 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Acea,, chestie groasa branzoasa'' este de la tine. Apare atunci cand te exciti. Nu este cazul sa iei nimic pentru ca nu ai motive de ingrijorare. FUNDA?

| greieras a răspuns:

Buna Mona, Ma numesc Mirela si sunt asistent medical generalist, As vrea sa te linistesc putin si sa iti spun ca orice contact sexual protejat si mai ales cu prezervativ ( cu atat mai mult daca nu s-a spart ) este 100 sigur deci nu poti fi insarcinata stai linistita.este posibil ca secretia respectiva sa fie de la tine... uneori e o secretie normala pentru o femeie deci stai linistita nu te indopa cu pilula de urgenta pentru ca iti da metabolismul hormonal peste cap (acea pilula contine hormoni exact cat contine toata tableta de anticonceptionale pentru toata luna este o doza de soc ) asteapta ciclul menstrual linistita happy sper ca ti-am fost de ajutor happy bafta

| FetitSa a răspuns:

Eu zis ca e de la tinethinking depinde acum si de el, de cat timp sunteti impreuna, daca ai incredere in el, daca e constient de pericol etc. poti sa iei pastila daca vrei sa fii sigura happy succes

| Gabonne1982 a răspuns:

Are dreptate, de la tine e chestia aia branzoasa. Daca el nu isi daduse inca drumul si prezervativul nu s-a apart, n-ai de ce sa-ti faci problemewinking

| Cris_7871 a răspuns:

De la tine este. Si fetele secreta anumite lichide in timpul actului sexual.

| Lasatunumele a răspuns:

E posibil ca tu sa ai anumite secretii cauzate de o ciuperca, sau unele chiar naturale. Din moment ce prezervativul nu a iesit, nu s-a spart, si atunci nici macar nu isi daduse drumul, e clar ca nu e de la el. Nu lua pilula, gandeste-te ca te afecteaza destul de tare, n-are rost sa te distrugi cand nici macar nu esti sigura ca esti insarcinatahappy

| RaZzorXz a răspuns:

Stai chill!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai chiar e de la tine; insarcinata nu ai cum sa fii din moment ce ai fol prezervativul;

| Radu1 a răspuns:

Pai daca nu a terminat cum sa ramai insarcinata? Fa ce vrei pentru linistea ta sufleteasca dar daca nu a terminat si probabil nu a facut-o deoarece ati continuat iei degeaba pilula respectiva.

| Waza a răspuns:

Totusi ia pilula de a 2-a zi...

| ionut_5594 a răspuns:

Daca ai incredere in el si stii sigur ca nu ejaculase pana in momentul ala, daca prezervativul a fost fixat bine si nu s-a spart / tras de pe penisul lui, si daca dupa ce a ejaculat ati incetat sa mai continuati actul in sine. cred ca nu e cazul sa iei pilula respectiva. Cu siguranta acea chestie de care spui, a fost secretia ta. mai ales daca stii ca ai o secretie mai abundenta in timpul actului sexual. Insa daca ai dubii si nu stii exact cum a fost, merita sa iei pilula(chiar doua - la interval de 12h), asa vei reduce posibilitatea unei sarcini aproape la zero.

| zxcvbnm_1335 a răspuns:

Fato n-ai facut sex cu cine tr si eu is omu potrivit