| Rorro a întrebat:

Eu am o colegă[colegă nu prietenă, încă nu pot spune asta]. Ei îi place de un băiat mai mare.De la un timp eu vorbesc foarte mult cu băiatu'acesta şi a cam început să'mi fie drag.straight face
De curând ne vorbim, însă mi-a zis ceva care m'a cam derutat.Cică el SIMPATIZEAZĂ[na zis că o iubeşte/place]pe cineva.Această fată are prieten şi după mine e chiar uşuratică şi vorbesc serios! Întrebarea e:
Am auzit de la un coleg de'al lui că vrea să'mi ceară să'i fiu iubită. Ce să'i spun ţinând cont de prima COLEGĂ care îl iubeşte.straight face
Cât mai multe răspunsuri, e prea dificil pentru mine.straight face

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Daca ceaa "prietena" are iubit,nu vad de ce sa nu te bagi si tu cu el,ce? crezi ca o sa te bata iubitu`so ca i-ai furat "amantul" iubite laughing
stai linistita,atata timp cat il placi si tu pe al nu are rost sa suferi,pentru faptul ca ai gresit,nu pune in fata o colega,si dupa iubitul,nu, merita (cel putin atata timp cat nu este nici prietena ta cea mai buna, nici o alta prietena importanta oh go on )
funda? big grin

4 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Eu zic ca avand in vedere ca fata aia nu e prietena ta eu zic sa nu te mai gandesti la ea si sa iti traiesti viata. eu spun sa ii fi iubita acelui baiat

| dyav0litza a răspuns:

Accepta-i prietenia daca acea colega nu ti-e nici macar prietena si ea nu are sanse fi tu fericita alaturi de el

| denyssa_7357 a răspuns:

Fi cu el aceptai prietenia nu o lua in seama pe colega ta.

| emonica a răspuns:

Pai e destul de complicat, ai d ales intre ceva c ai vrea si ceea c trebuie, daca ti.ar fi o prietena adevarata si daca ar merita ar fi bine sa o ajuti, daca nu si esti convinsa ca p el in vrei fa ceva
, ar fi bine sa gandesti la rece parerea mea