| anonim_4396 a întrebat:

Astazi cand am plecat de la scoala am vrut sa vorbesc cu baiatul de care imi place.
Mai erau doua colege si un coleg de-al lui. Si l-am intrebat:
-Vorbim si noi putin?
-Sincer, nu.
Si radea. Se uita dupa mine, se mai uita in ochii mei. Striga azi dupa o colega de-a lui daca e libera, cred ca sa ma faca geloasa; si eu vorbesc cu un coleg si am incercat sa ma vadahee hee.
Nu am cand sa vorbesc cu el.
Cam care ar fi manifestarile unui baiat care nu prea are tupeu?
Credeti ca daca cineva se uita dupa tine, iti raspunde cum mi-a raspuns mie (mai sus), incearca sa te faca geloasa, dar nu face nimic (nu incearca sa vorbiti ) te place?
Inainte de vacanta vorbeam cu el pe mess imi spunea ca ma iubeste dar ma certasem cu el si i-am spus ca a facut misto de mine si a zis ca de aia facea toate alea. Si ca el nu mai intelege nimic.
Ce pot facesad?

Răspuns Câştigător
| Mangoo a răspuns:

Salut...

saracul baiat este nehotarat nesigur speriat si nu stie ce sa iti zica ii este rusine sa spuna asta in fata prietenilor ca sa nu rada de el

incearca sa vorbesti cu el cand e singur sunt sigura ca nu iti va mai vorbi asa

pa! o sa mearga ce tiam spus...

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu, nu nu. Nu-l interesezi.Se joaca cu tine si cu sentimentele tale.

| ELLSSA a răspuns:

Adolescenta...

| Kylexy a răspuns:

Ii este rusine cu tine din cate observ.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nimic, baiatul braveaza in fata altora ''nu-i mai da atentie'' si o sa te caute el...

| Gabbitzu a răspuns:

Băiatul pare increzut! Sfatul meu este să te faci că nu îl mai vezi adică mai exact că nici nu există el, și o să vezi că dupa un moment o să îsi dea seama că nu te mai interesează persoana lui și atunci el va fi primul care te va intreba " Vorbim și noi putin " și atunci vei apuca și tu să-i spui " Sincer NU ". Bafta

| DoarEU_8714 a răspuns:

laughing Boys... Un baiat care nu are tupeu e mai retras vb sincer si are asa. o voce mai... blanda si pe fata lui se citeste ca e un om bun.
Daca e timid, poate fi adevarat paragraful 8. Sau daca e neam-prost.
Poate incerca sa vada daca il placi cu adevarat. Ce e drept: un baiat nu iti da apucii decat daca l-ai suparat foarte tare sau daca a gasit o fata de care ii place mai mult (sunt baiat).

| cici a răspuns:

Lasa-l sa rada singur.nu-i mai da alta ocazie

| Batman_3206 a răspuns:

Zic ca iti pierzi timpul cu el. Exista si alti baieti si uni chiar de treaba. Poti sa vorbesti cu el despre acest lucru sau sa pui o prietena sa vorbeasca cu el daca cu tine nu vrea.

| AnaMaria1612 a răspuns:

Intreaba-l in fata daca te place sau nu! Daca zice nu, nu-ti mai bate capul cu el!

| BabyDya a răspuns:

Pai.nu te face geloasa.sincer. doar se radea de tbn.pentru ca bairti sunt raii

| yonutz93 a răspuns:

E greu oh go on