| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o relatie deschisa cu un baiat cam de jumatate de an. ieri seara am mers intr. un club la ziua unui prieten comun. Am vb cu baiatul cu care am relatia.si a zis ca va veni si el.cu cativa prieteni.In cele din urma a venit cu o fata si un baiat. am fost geloasa ca venise cu fata aia, care nu era nici colega cu el, nici prietena.Se cunosteau tot asa. din cluburi si ca sa ma razbun, m.am dat la toti baietii toata noaptea, fara sa il bag in seama pe el. Cred ca am intrecut putin limita. Azi ne.am intalnit si nu mi. a zis nimic, dar nu prea ma baga in seama si se dadea la alte fete. Apoi am ajunsa acasa si am pus la status melodii prin care sa spun ca imi pare rau si pe facebook la fel. Acum seara l.am contactat pe mess si am vb putin. Ne.am trimis doi pupici deci nu e foarte suparat, dar apoi am vazut pe facebook-ul lui ca isi trimitea pupici si inimioare cu alta fata. Planuiam ca maine sa ii cer scuze pentru acea seara. dar acum, as vrea ca pe langa scuze, sa ii zic si ceva ca sa isi dea seama ca si el a gresit, deoarece nu a vorbit cu mine despre asta, dar s. a dat la alte fete. Dati-mi idee de mesaj care sa ii transmita aceste idei si sa imi cer scuze, dar si ca nici el nu a procedat bine.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Voi sunteti tot o intalnire si-o greseala!
Primul care a gresit aici,insa,ai fost tu.
Desi ciudata si stranie,relatia voastra ar putea continua daca aveti o discutie sincera si lipsita de reprosuri.
Am senzatia ca,mai mult va jucati de-a relatia, fiecare face ce vrea si finalul pare sa fie aproape, depinde cine se va supara primul!

| costel24ro a răspuns:

In primul rand vina iti apartine tie,tu ai provocat incendiu! daca omul a venit cu o fata si cu un baiat,de ce ai sarit arsa repede ca e si o fata? probabil ca si in jurul tau mai stau baieti,amici, sau vecini ce stiu eu. daca doar pentru atat ai fost geloasa si te-ai dat la baieti, ai facut mai rau decat crezi.pentru ca in capul lui acum se gandeste asa,ca daca pentru asta ai reactionat asa,p viitor cand o sa ti se mai nazare ceva, poate de ciuda si nervi ai sa te duci sa te culci cu unul! asta e in capul lui acum la reactia care ai avut-o tu.tu acum trebuie sa te duci frumos si sa-i spui ca vrei sa fie totul ca la inceput si iti ceri tu scuze, nu astepta de la el pentru incendiu care l-ai pornit tu.iti ceri scuze, ii promiti ca nu o sa se mai intample,(si sper ca nu o sa se mai intample)si incerci sa-i dovedesti asta. fara reactii de genul. dintr-o prostie poti pierde totul! asta daca il iubesti si iti pasa! eu iti urez succes si sper sa va impacati si sa va fie bine fara sa mai gresiti! ciao!

| GeorgeNGA a răspuns:

Salut happy Hehehe fetele astea... Tot voi gresiti si tot noi sa ne cerem scuze? Ia gandesti tu putinthinking Daca n-ai fi facut acest lucru stupid el ar mai fi reactionat asa? Nu cred...cam toata vina este a ta. Pentru el a fost o provocare. ce a zis: "ce face ma asta, se da la unu si la altu si eu pic de prost sau care e faza?" Ai o relatie cu respectivu trateazo si tu ca atare sau daca nu fa-ti de cap cu baieti. Ar cam trebui sa te gandesti si sa-ti fixezi/fixati anumite limite ca sa fie ok. Noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| lastOne a răspuns:

Termenul de relatie deschisa nu cumva iti anuleaza orice drept de a fi geloasa? poate vrei mai mult de atat? vorbeste cu el

| Aayan a răspuns:

In primul rand, nu trebuia sa reactionezi in felul acela, in sensul ca nu trebuia sa fii in mod direct geloasa si poate nu avea nici o relevanta sa te comporti asa fata de el. Iar ideea de "razbunare" l-a cam "afectat" si a profitat si el de ocazie.
In fine. Cred ca ar trebui sa vorbesti fata in fata cu el, nu sa va ascundeti dupa deget prin mesaje. Dar daca nu vrei, eu te sfatuiesc sa ii spui ca iti ceri sincer scuze pentru ca ai reactionat asa si ca te-a deranjat faptul ca a venit cu acea fata. Si ii mai spui ca te deranjeaza faptul ca isi "trimite inimioare" cu alta.
Mult succes. :*

| Skay a răspuns:

Explica-i intreaga situatie, dupa care cere-i scuze pentru cele intamplate. Apoi discuta cu el si explica-i ca trebuie sa aveti mai multa incredere unul in celelalt. Tu il cunosti mai bine decat noi, deci trebuie sa i-o zii intr-un mod care sa nu il supere. Daca a inteles mesajul tau va intelege si ca a gresit si el. Acum tie iti ramane sa te gandesti cum sa ii explici cele intamplate, dar trebuie sa iti alegi cu grija cuvintele. Ceva nepotrovit ar putea incurca si mai rau situatia. Succes!