| diapopa a întrebat:

Paste fericit TPU... acuma seara am fost undeva si am ajuns odata cu un baiat care de dimineata tot se uita la mine. cand am mers sa ne ocupam locurile (ne.am pus in fata lui cu doua randuri de scaune) m.am intors ca sa imi pun sacoul pe scaun, iar el se uita la mine ca la cel mai super film! voi ce credeti? din cate stiu eu io murit tata, si are 2 frati si o sora. dar nu cred ca este imp cati frati si sore are! cand m.am uitat la el, am simtit ceva ciudat, nu pot sa explic dar simt chestia aia de fiecare data cand imi dau seama sau il vad ca se uita la mine! eu nu stiu prea multe chestii despre el pentru ca pana acum nu.mi parea prea imp desi era prieten cu baiatul de care mi.o placut. ce mi se pare ciudat ii ca am obs ca dupa ce mai multe pers si.o dat seama de cine imi place (celalalt baiat, ultimul de care mi.o placut)ei doi nu sor mai inteles! ce ziceti de asta? cum vi.am zis eu nu stiu prea multe, asa ca mi.am facut curaj sa il intreb pe tati despre el, tati mi.o zis ca nu stie prea multe, stie doar ca are o sora care are prieten. ce credeti, in legatura cu ceea ce simt si ca l.am vazut ca so uitat la minee? am gresit ca l.am intrebat pe tati? va rog da.ti.mi niste sfaturi! :*

PS : nu ma intrebati cati ani am pentru daca nu eram sigura de ceea ce intreb si credeam ca nu.i de varsta mea nu intrebam! pupici

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Se pare ca inimioare ta a intalnit dragostea la prima vedere..toti am simtit asta indiferent ca am vrut ori ba..se intampla pur si simplu.
Este bine sa comunici cu parintii, iar daca cel dupa care inimioara ta a luat-o razna iti impartaseste sentimentul, atunci se va naste o idila? totusi sa nu faci tu primul pas, asteapta sa vezi ce se intampla.
Paste fericit alaturi de cei dragihappy

| Mayar a răspuns:

Esti tare micuta si luduta big grin N-are voie omu' sa se mai holbee in ziua de azi? Tu esti fata, el baiatul! Daca ii place de tine sau ceva de genul, o sa faca el primul pas! Nu te teme, nu da el inapoi pentru ca tie ti-a placut candva de nu stiu cine. Baietii deja incep sa fie cu tupeu, deci nu iti fa griji pentru asta. Tu doar zambesti si astepti, daca si tie iti place de el.
Daca e vreo problema pentru ca l-ai itnrebat de el pe tatal tau? Asta tu stii ca doar e tatal tau.

| nenope a răspuns:

Paaaaaiiii smug ai fluturasi in stomaceeel puppy dog eyes, nu ai gresit ca l-ai intrebat pe tatihee hee, ori e dragoste la prima vedere smug( daca exista laughing ). ori. se intampla pur si simplu, e clar ca tu il simpatizezi si e posibil ca si el sa simta acelasi lucru pentru tine, tot ce pot sa-ti spun e sa te bucuri de aceste moemente si poti chiar tu sa aflii lucruri despre el ..chiar thinking de la el laughing asa ca fa-ti curaj si totul o sa fie bine big hug. Sper ca te-am ajutat.