| uvy a întrebat:

Buna ! am si eu o intrebare : cum pot sa arat cuiva ca chiar imi pare rau de ce am facut/zis ? uitati desptre ce e vb pe scurt : mai de mult am fost cu un baiat de 2 ori (acelasi baiat scump si dragut si cu care , chiar dupa ce ne.am despartit m.am inteles chiar ffffff bine ) si din greaseala l.am facut nesimtit cu cateva ore inainte de ziua lui . si el neasteptand sa vada de ce l.am facut asa a inceput sa ma injure . (ceea ce nu ii statea in fire ) si l.am injurat si eu deoarece eu cand cineva ma injura fara motiv sau are un motiv dar nu stie de ce l.am facut in felul ala . deci am inceput sa ne injuram . dupa cateva zile de la incident am inceput sa imi dau seama ca am facut cea mai mare greseala posibila : m.am certat rau cu baiatul care il plac ... poate chiar il iubesc si a fost aproape "prima mea iubere adevarata". si m.am tot rugat de el sa ma ierte si de fiecare data mi.a spus "NU! ". timp de aproape o luna imi tot cer scuze si acum cateva zile m.am dus la el (suntem colegi de cls) si l.am intrebat in fata daca ma iarta ca sa vad daca minte , spune adv sau face pe durul . dar din nou raspunsul lui a fost NU si nu stiu ce sa mai fac ca sa inteleaga ca mie chiar imi pare rau , ca ma pot schimba si ca il iubesc ff mult , intr.o zi am inceput sa plang gandindu.ma cat de proasta am fost si ca m.am comportat ingrozitor cu el . deci CE SA MAI FAC CA SA IL FAC EU SA INTELEAGA macar CA IMI PARE RAU ...si poate ca inca il mai plac sad

Răspuns Câştigător
| nicol20 a răspuns:

E nasola treaba dar nici nu trebuie sa te umilesti in fata timpul le va rezolva pe toate tu iai cerut scuze asta este doar nu e el dumnezeu sa tot ii ceri iertare.Ia nul mai baga o perioada in seama si daca are curaju sa spuna ceva ii spui eu ti-am cerut iertare nu ai vrut asa este ce vrei sa ma pun in genunghi.Mult noroc si timpul le va rezolva pe toate

| uvy explică (pentru nicol20):

Am incercat dar.nu stiu nu pot sa nu il bag in seama.si oricum nu trebuie sa nu il bag eu in seama ca deja nu ne vorbim ma evitata total

| uvy explică (pentru nicol20):

Si in + eu il plac enorm de mult si nu pot sa nu ma uit la el ...si sa imi aduc aminte cat de proasta am fost... ca l.a facut nesimtit

| nicol20 a răspuns (pentru uvy):

Fa tot posibilu ca barbati astia sunt o specie ciudata asculta-ma barbatilor le place sa te umilesti iar cand nu o faci va cauta motive sa o faci

| uvy explică (pentru nicol20):

Si mai exact ce as putea face?

| nicol20 a răspuns (pentru uvy):

Mai exact fa tot posibilul sa nu mai vb cu el despere el cat de indiferenta poti sa fi ca atunci il va durea enorm daca tine la tine cu adevarat lasa-l asa o perioada si daca in cazul ca nu vine sa se bage in seama cu tine utal ca nu te merita sincer iti spun.Mult noroc si bafta

| uvy explică (pentru nicol20):

Ok mersi mult :*

| nicol20 a răspuns (pentru uvy):

Sper sa te fi ajutat cu ceva bafta

| uvy explică (pentru nicol20):

Si daca nu o sa mearga? ce alt ceva mai pot face?

| nicol20 a răspuns (pentru uvy):

Deocamdata incearca asa si pe urma mai vedem

| uvy explică (pentru nicol20):

M.am impacat cu el. dar nu am apucat sa fac ceva. mi.a zis pe mess : ne impacam? si eu am zis da
dar la scoala la fel se comporta, adica nu ma baga in seama, ma ignora straight face

| nicol20 a răspuns (pentru uvy):

Lasa-l asa cateva zile si peurma cand vorbiti pe mess sau fata in fata intreaba-l dar nu direct mai diplomat intelegi. daca nu lasa-m un mesaj cu idul tau

14 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Fai un cadou si pune un biletel cu mesajul tau acolo

| uvy explică (pentru AlinKun):

Ce cadou?

| uvy explică (pentru AlinKun):

Ce cadou si ce sa scriu in biletel?