| DlSorina a întrebat:

O prietenă a terminat facultatea la nivel de licență si master. Poate sa intre in scoala ca si suplinitor daca nu are modulul pedagogic?

7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ca suplinitor nu ai nevoie nici de facultate din cate stiu eu
se da un examen si atat
trebuie sunat la inspectorat-ul judetean de care apartine si acolo sunt toate detaliile

| adryang78 a răspuns:

Da. Pentru suplinire nu are nevoie de modulul psihopedagogic.
Dar va fi plătită ca necalificat.

| DlSorina explică (pentru adryang78):

Cat e salariul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DlSorina):

Cît e halatu cît e halatu cît e halatulaughing

| adryang78 a răspuns (pentru DlSorina):

Probabil minimul pe economie pentru necalificați, 1250 net, pentru 18 ore pe săptămână. Dacă are ore suplimentare se vor plăti, bineînțeles.

| Bella_Izy_1996 a răspuns:

Din câte știu eu trebuie titularizarea.

| adryang78 a răspuns (pentru Bella_Izy_1996):

Dacă e suplinitor nu poate fi titular, despre ce vorbim? happy
În plus, fără modulul psihopedagogic nu poate ocupa catedră ca titular, fiindcă NU este profesor, ci suplinitor.