| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un iubit care s-a transformat intr-un infumurat.Tot timpul se compoarta urat cu mine si ii place de o fata Adela, iar mie tot imi place de el.Cum pot scapa de dragostea asta pentru el?

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Da, in primul rand aratati mai mult respect si ignora-l. Eventual da-i papucii.

| elyssa20 a răspuns:

Pai mai bine lasa-l nimanui nu ii place sa fie a 5 a roata la caruta.iesi cu prietenele, fa sport, iesi in parc si usor, usor ai sa uiti de el si poate ai sa intalnesti pe altcineva, bafta si multi pupici,.

| Just a kid a răspuns:

Lasal.stiu ca e greu la inceput da o sa iti treaca daca stai cu prietenele.si probabil daca te iubeste si o sa vada ca poti si fara el se va intoarce la tine. daca nu cu atat mai bine pentru ca inseamna ca nu tine la tine si nu te merita.bafta:*ps. daca se intoarce prea tarziu nul accepta o sa te doara mai tare a doua oarasad

| cristina d a răspuns:

Incearca prin a te respecta putin pe tine si sa-i arati putina indiferenta. Dar profita de fiecare clipa in care sunteti singuri si arata-i ca poti fi o amica buna pentru el si explica-i ca ti la el dar fara sa fii foarte insistenta, asa poate se razgandeste.bafta!

| anonim_7264 a răspuns:

Daca ii place de adela de ce mai e cu tine? de ce nu e cu ea? stai la o discutie serioasa cu el.intreabal de ce mai e cu tine.vezi ce iti raspunde.