| deyutza28 a întrebat:

Eu am un prieten care nu ma baga in seama ...doar eu intru intr-o discutie cu el ..credeti ca nu ma mai place? Sau ca ar trebui sa ma despart de el

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Poate a ca ar trebui sa luati "o pauza" si sa va vedeti fiecare de vietile voastre. Daca nu te mai baga el in seama inseamna ca a intervenit altcineva intre voi si el este acum mai distant. Chiar daca nu vei hotara tu sa va despartiti o va face el si se va ajunge tot in acelasi punct.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca nu ai proprietatea cuvintelor. Cum esti prietena cu cineva cu, care nici nu vorbesti? Culmea, mai pui si problema despartirii!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E iubitul tau, nu?
De ce nu il intrebi?
Intreaba-l de ce e asa rece, de ce nu te intreaba nici ce faci, altfel nu poti afla.
Poti vorbi orice cu el, poate e suparat dintr-un anume motiv sau poate l-ai suparat tu cu ceva, cel mai bine e sa afli de la el.
Nu cred ca dupa 9 luni nu simte nimic, ti-ar fi spus daca ar fi vrut sa se desparta.
Succes!

| SakonSIUkon a răspuns:

Poate numai are si el idei, eu vad ca tu vrei sa scapi mai repede de el, de ce sa decurgi asa usor la despartire...

| deyutza28 explică (pentru SakonSIUkon):

Nu vreau sa scap de el...dar suntem impreuna de 9 luni si el nici ce faci nu imi zice...eu ce pot s cred? Nici macar sa salute nu poate?

| SakonSIUkon a răspuns (pentru deyutza28):

Pai atunci gandete-te si tu in locul meu ca eu nu inteleg ce vrei :nu iti convine ca nu te baga in seama bun am inteles daca nu iti place asta la el spune-i ca nu iti place asta, daca continua asa te desparti de el ca altceva ce vrei sa faci? chiar nu gasesc altceva majoritatea fetelor pe TPU asa fac nici nu stiu ce vor pai decideti-va si voi mai raman cu el daca nu imi place si nu ma asculta?

| flaviusss a răspuns:

La fel am patit si eu cu prietena mea. De la un timp nu ma mai baga in seama, nu prea mai vorbea cu mine. Se simtea ca s-a saturat si m-am despartit de ea, si acum e mult mai bine. VOrbeste cu el sa vezi ce zice si daca nu vrea sa vorbeasca dai papucii. Mai sunt baieti, stai linistita. Bafta :*

| Ciq a răspuns:

Aţi epuizat toate subiectele sau ce?
Probabil înseamnă ca e plictisit de tine. Aşa se întâmplă dacă execuţi aceeaşi rutină de conversaţii timp de o anumită perioadă.

| deyutza28 explică:

Nu vreau sa scap de el ...suntem impreuna de 9 luni...Nici macar nu ma saluta! Sau sa ma intrebe ce fac.