| MadaMadalina1234 a întrebat:

Eu cu iubitul meu am avut extrem de multe certuri in ultimul timp si i-am zis ca am nevoie de o pauza pe perioada vacantei de iarna, in care sa ma gandesc la ce e bine sa fac: sa ma despart de el sau nu.
Amandoi am plans la fel de mult, sau poate ca el mai mult. Simt ca il iubesc enorm, dar pe de alta parte ma dezamageste cumplit cu fiecare cearta... Stiu ca intr-o relatie certurile sunt normale dar la noi chiar sunt prea dese si vin din motive stupide.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie certurile nu-s normale. Discutiile calme, in contradictoriu, cu argumente solide si cu o solutie de comun acord mi se par normale. Toti avem pareri, uneori nu coincid si e normal sa ne ascultam partenerul si sa vedem cum este mai bine.

Ai doar 14-15 ani, esti mica chiar n-ai nevoie de drame nici acum si nici mai tarziu. Daca chiar nu va puteti intelege si sa evitati certurile stupide, care acum au devenit deja rutina, cel mai corect e sa o lasati balta.

Vedeti-va in vacanta ca tot aveti timp liber si incercati sa va bucurati de timpul petrecut impreuna, sa constientizati ca n-are sens sa va certati. Daca nu merge pur si simplu asta e, n-ai pierdut nimic. N-are sens sa te consumi intr-o relatie in care mai mult va certati decat discutati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit eu bine cumva? Ai spus ca certurile nu sunt normale intr-o relatie? Am ajuns sa vad cometa laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pune-ti o dorinta kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ii vina mintea la cap lui Animeboy. Amin laughing

| MadaMadalina1234 explică (pentru anonim_4396):

Am zis ca sunt normale... nu ca nu sunt. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadaMadalina1234):

Asta era si chestia. Fata de majoritatea oamenilor nu mi se par normale certurile intr-o relatie. Dar ce stiu eu. Sunt destui experti pe aici care nu au avut vreo relatie dar stiu mai bine ca mine laughing.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca mai mult ai plans tu. Baietii, de obicei, plang mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as numi-o relatie la varsta voastra.

| MadaMadalina1234 explică:

Ma gandesc ca poate e mai bine asa, fiecare pe drumul lui. Dar nu stiu ce m-as face fara el...

| sieupeaici1976 a răspuns:

Fa-La sa creadă ca ești cu cineva și ela va fi gelos sîn se va întoarce la tine