| bluesky a întrebat:

Eu de obicei cand refuz sa fiu impreuna cu un baiat, incep sa il evit, sa ma enerveze prezenta lui si ma comport ca si cum nu ar exista, este gresit? Stiu ca il raneste, de asta va intreb: Care e cel mai frumos mod prin care sa refuz prietenia unui baiat?

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

Pai ai dreptate este foarte gresit sa te comporti astfel, ca si tine, are si el sentimente ce-i pot fi ranite din cauza acestui comportament. Pentru a evita sa-l mai ranesti cand te intreaba daca vrei sa fi impreuna cu el ii spui pur si simplu ca nu deoarece nu va potriviti si alea alea incearca sa faci acest raspuns cat mai putin dureros. Mult succes! kiss

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel mai frumos mod este sa ii spui sincer ce simti, ca nu vrei sa fii cu el si ca nu crezi ca ar merge o relatie. Va aprecia mai mult sinceritatea decat aceasta ignoranta. Poate daca intelege puteti ramane prieteni buni.

| JeSa a răspuns:

Păi, după ce îi recunoşti că nu este tipul/genul tău de băiat, cu siguranţă situaţia se va schimba în bine, pentru ambii.

| myrazvy a răspuns:

Spune-i in fata ce simti, fara ocolisuri si ascunzisuti, trebuie sa inteleaga ca nu o fi tatar.

| Macho a răspuns:

Incerci sa ii explici ca mai mult decat o amicitie intre voi nu poate fi deoarece nu e genul tau sau fel si fel de motive, un baiat cu capul pe umeri intelege acest lucru daca il spui frumos. Daca vezi ca e batut in cap si insista : ameninta-l cu tiganii laughing

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Nu stiu cat de gresit este, dar si eu procedez la fel, fara sa vreau.Depinde si cat de mult te enerveaza tipul, daca este insuportabil, asta e sa sufere.In viata trebuie sa te mai gandesti si la tine, nu numai la ceilalti pentru ca nici ei nu se vor gandi la tine

| ydaflory a răspuns:

Vorbeste-i politicos si spune-i cea ce simti. Daca simti repulsie fata de el...totusi incearca.Consider ca esti un suflet nobil si te vei descurca fara sa-l ranesti. Urmeaza-ti instinctil. Te pup. Florentina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu-l ranesti, poartate cu el frumos, si dai de inteles ca ti lael, dar ca un frate.Si de un frate nu te poti indragosti.

| hotabici a răspuns:

Nu este corect ce faci! ramii aproape de el date la el cand e cu prietenii incurcal mereu fii alaturi el o sa se plictiseasca de tine si singur t va parasi de exemplu eu nas suporta ca o fata sa-mi stea mereu alaturi chiar cand este cel mai putin nevoie