| ForeverWarrior a întrebat:

Eu eram foarte timid mai demult, mai ales cu fetele, dar cu timpul am mai vorbit cu oameni necunoscuti pana am mai scapat de acea timiditate.Acum 2 saptamani am vazut o fata la un mini-job din asta de prin mall si mi-a placut de ea,dar atunci am plecat si am revenit acum o saptamana si am vorbit cu ea, mai isi facea treaba, mai vorbeam cu ea si i-am intins mana si i-am spus cum ma cheama, mi-a spus si ea dar pe un ton rastit si nu am dat mana cum amr fi normal.Mi-a spus pe un ton rastit un pic cum o cheama si mi-a spus ca sunt in timpul programului.Eu stiu ca poate nu-i cel mai ok sa abordez o fata la un job dar am fost politicos, si ea m-a lasat cu mana intinsa si eu zic ca asa ceva nu se face, dar e clar ca nu era interesate de mine.Problema e ca e prima data cand am abordat o fata asa si parca dupa esecul asta mi-am pierdut un pic increderea si de o saptamana si ceva, de atunci nu am mai incercat desi as vrea.In fine eu vreau iar sa cunosc alte fete poate gasesc una care sa ma placa si ea. Dati-mi ce sfaturi credeti voi, sa merg mai departe.Mersi mult!

3 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Daca ai facut putina conversatie si dupa te-ai prezentat mie mi se pare cat se poate de ok si politicos. Asta inseamna ca pur si simplu nu te placea sau era nervoasa si nu avea chef de nimeni cu atat mai putin de tine. Asta nu inseamna ca trebuie sa revii la ce ai fost o data sau sa nu mai ai curaj sa cunosti fete. Acum ce te asteptai, daca nu mai esti asa timid sa te bage in seama toate fetele sau sa-ti raspunda toate cu aceeasi moneda? In viata nu numai femeile, dar si oamenii in general sunt de tot felul, unii se poarta mai bine, unii nu, unii te plac, altii nu te pot suferi, acum nu inseamna sa te opresti la cel care nu te poate suferi si sa te intrebi daca ai tu ceva sau nu, si sa te opresti aici. Trebuie sa-i gasesti pe cei care sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine si pe cei care te plac asa cum esti. Banuiesc ca esti si destul de tanar, deci as putea adauga ca ai timp sa cauti si ai timp sa faci practica si sa stii cum sa abordezi fetele. Daca nu incerci nu stiu, daca nu gresesti, nu afli cum e mai bine. Deci eu zic sa treci peste fara nici o remuscare si sa-ti vezi de viata.

Răspuns utilizator avertizat
| danyel89 a răspuns:

Nu trebuie sa ii intinzi mana direct-in mintea ei apar instant intrebari de genu:cine e asta? ce vrea?
Trebuie sa o faci sa zambeasca in primul rand,fa o gluma buna,foloseste ce ai la indemana,daca vinde ceva intereseaza-te despre un produs,si la sfarsit spune-neee,bunicii nu i-ar place happy-asta daca intrebi evident de un articol mai modern-ochelari de soare, sau bratari, etc, daca zambeste, atunci intinde-i mana