| AlexPopAlex a întrebat:

Salut, as vrea sa aud opinia voarstra in legatura cu o mica problema care am intampinato cu o fata.
Deci a inceput sa imi placa de o colega de facultate, am abordat-o (eu fiind mai neexperimentat cu femeile), a mers chiar bine, am iesit cu ea la un suc, ulterior am mai iesit cam de doua ori prin parc (la prima iesire doar am discutat una alta, la a doua iesire m-am asezat apropiat de ea, tot ma jucam cu parul ei, ne tineam de mana etc. dar nu am sarutat-o). Vreau sa stiu daca faptul ca nu am sarutat-o este o mare problema. Pe langa asta dintr-o data ea a devenit mai indiferenta, eu la randul meu am devenit mai indiferent si nu prea am mai vorbit cu ea, dar ea tot imi scrie si tot incearca sa vorbeasca cu mine. Eu a-m intrebat-o ca daca vrea sa fim ceva mai mult ca prieteni, tot a bagat chestii gen "de unde era sa stiu ca tie iti place de mine...etc" chestii care clar le stia si etc, ea mi-a spus politicos ca nu vrea si nu vrea sa ma supar etc, dar nu vrea sa rupa prietenia... Eu ma gandesc acuma oare ce ar trebui sa fac, adica momentan imi place de ea, ideea e ca ea imi scrie aproape zilnic, tot incearca sa vorbim a observat ca acuma sunt mai distant si tot imi spune asta. Ce parere aveti despre asta, oare mai am sanse cu ea, nu prea stiu daca sa o mai abordez.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba frate esti sutdent nu copchil la gaganita, auzi parc, jucat prin par tinut de mana? halele maica sfanta aparane de lipitori pe noi credinciosii. serios frate esti penibil sunteti studenti cheam-o inc lub cumpara naibii ceva d ebaut si datii drumu la bataie nu vezi ca si fata din prima s-a plictisit de plimbarile tale in parc, sunteti la varsta la care sa EXPERIMENTATI EXTREMUL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai toate șansele, se observă că te place. încearcă să te apropii mai mult de ea.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

She's a player man. Zice ca nu doar ca sa te vada ca lupti pentru ea, ca te zbati sa o cuceresti, altfel ar fi prea usor pentru tine. Anyway, daca era sa nu fie interesata de persoana ta, nu te mai baga in seama mai deloc, so keep going si arata-i ca nu renunti tu asa usor happy

| AlexPopAlex explică:

Ideea e ca am invitat-o in oras de vreo 3 ori, dar tot gasea pretexte. Chestia e ca daca nu vrea sa iasa in oras asta imi spune clar ca nu e interesata de o relatie, asta i-am spus-o si ei. Nu prea stiu daca pot iesi din acest "friendzone", din moment ce mi-a spus ca nu vrea mai mult.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru AlexPopAlex):

Abordeaz-o si tu altfel, invit-o la tine sa vedeti vreun film, sa invatati, sa gatiti, *** mea, sa faceti orice. Sau invit-o la cinema la vreun film care stii ca ii place, sau la vreo piesa de teatru daca stii ca are orientare si spre teatru... oricum sper ca ai inteles ideea. Daca iti accepta vreo varianta, de aici cred ca te descurci tu ce sa faci, esential e sa nu te plafonezi.

Aa, era sa uit, sa nu fii nici tu prea insistent, mai lasa-i fetei ceva spatiu... daca nu vrea nici asa, asta e, are balta peste. Macar ai facut rost de o prietena bunawinking

| AlexPopAlex explică (pentru SomeRomanianGuy):

Ea mi-a propus sa mergem la teatru, povestea pe scurt am fost sa luam bilete, ma rog era inchis, dar a 2 oara nu am mai fost chiar daca am insistat. Eu cred ca problema e lipsa mea de experienta cu femeile (a observat ea asta), ea fiint mai experimentata. Ideea mai e ca nu vreau sa par un disperat dupa ea, nici nu prea mai inteleg ce vrea.