| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! Sa incep de la inceput! Matusa mea s-a cuplat cu un nene (ambii divortati). Nenea asta mai are o fata de 19 ani, iar eu am 20. Timp de un an nu am schimbat cuvinte cu aceasta fata,doar buna, buna. Odata am pus o poza pe Facebook si mi-a trimis mesaj in privat gen:,, ce bine o duci" si de acolo am inceput sa vorbim, ne dadeam mesaje odata la 2-3 zile si vorbeam.La un momentdat nu stiu ce i-am spus fetei asteia si a spus ca sunt un dragut,ii place cum gandesc, am facut-o sa isi recastige increderea in ea si alte dulcegarii. De atunci cand ne mai intalneam cu familiile ea se aseza langa mine,daca nu vorbeam imi spunea ca de ce nu vorbesc,sunt suparat sau ma mai "ghionta" se aseza cu capulpe pe mine,se juca prin parul meu,ma mai lua de mana si parintii nostri vedeau aceste gesturi,nu mai ziceau nimic ei. Ei,faza este ca acum o saptamana stand la masa cu toata familia, nusti cum mama imi spune ca Saptamana care vine trebuie sa o scoti in oras pe Ana,ca ti-ai cumparat masina si trebuie sa faci cinste. Eu am zis da o scot,ce puteam sa fac. Asta seara imi da aceasta fata mesaj, vorbim ce vorbim si la momentdat imi spune:,, Cica trebuia noi parca sa iesim la mall, nu? Asa au vorbit parintii nostrii.Si Am hotarat ca sambata sa iesim in oras. Faza este ca este ca o intalnire asta,adica nu stiu ce se va intampla, sau ce intentii va avea. Ce sa fac? Nu stiu cum sa ma comport? Am mai iesit la prim intalniri cu diferite fete, dar in situatia asta nu stiu ce sa fac si cum sa ma comport. Se vede ca aceasta fata este interesata de mine si m-ar place dar nu stiu ce sa fac? Daca ies in mall sa ii platesc sucul? Sa o tin de mana? Habar nu am ce sa fac. Cum sa fac si ce sa fac cand ies cu fata asta? Cum sa ma comport, ca amici sau altfel?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea ta acum 1 saptamana, in caz de ai uitat, uite si raspunsurile noastre:

https://www.tpu.ro/......asta-sunt/

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri. Actioneaza cat mai rapid pana nu este tarziu, pana mai ai timp, pana nu ti-o ''sufla'' un altul mai tupeist. Succes!

| munteanuionvictor a răspuns:

Te comporți ca amic.

| Raniaa a răspuns:

Dacă îți place de ea, încearcă să-i arăți subtil asta. Fii tu însuți și lasă lucrurile să decurgă de la sine.

| Eduard196 a răspuns:

Cum sa te comporti doar ca amic? O iei in brate, o si pupi, ii platesti mancarea si bautura

Răspuns utilizator avertizat